banner84

Demirel'e son görev

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, siyaset hayatına başladığı DYP'nin eski genel başkanı, Başbakan ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in cenazesine katıldı.

Demirel'e son görev

Türk siyaset tarihinin önemli aktörleri arasında yer alan Adalet Partisi (AP) ve Doğru Yol Partisi (DYP) gibi partilerde genel başkanlık görevinde bulunan Süleyman Demirel geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti. Bir çok kez başbakanlık yapan ve 9. Cumhurbaşkanı olan Demirel'in cenazesi memleketi olan Isparta'nın İslamköy ilçesinde toprağa verildi. Bir çok tanınmış simanın katıldığı cenaze törenine Alanya'dan da katılım vardı.

YÜCEL'DEN VEFA ÖRNEĞİ

Siyaset hayatına DYP çatısı altında başlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel cenaze törenine katılan isimler arasındaydı. DYP ile 2 dönem Kestel Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Adem Murat Yücel daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) geçmişti. Cenaze töreni için Isparta'ya giden Yücel, Demirel için son görevini yerine getirdi. Adem Murat Yücel'e Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim ve Isparta'daki arkadaşları eşlik etti. Yücel cenaze töreninde, "9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in Isparta İslamköy'de düzenlenen cenaze törenine katıldık. Toprağı bol, mekanı cennet olsun" dedi.

DOĞAN DA KATILDI

Cenaze törenine Alanya'dan katılan bir diğer isim ise Hayri Doğan'dı. İki dönem boyunca DYP'den Antalya milletvekili seçilen Hayri Doğan'da, Bir dönem DYP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Metin Erdemir'le birlikte Demirel'i son yolcuğuluğuna uğurlayan isimler arasındaydı. Doğan Demirel'le ilgili mesajında, "Babaya, barajlar Kralına, demokrasi aşığına, Çoban Suloya, 9. Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel'e son görevimizi yapmak için Isparta'nın İslamköy'ündeyiz. Allah'tan rahmet, tüm milletimize başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Ayrıca eski DYP İlçe Başkanı Şevki Azakoğlu da cenaze törenine katılan isimler arasında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 01:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107