banner129

Demirtaş'ta katliam gibi hasar

Alanya'nın Demirtaş Mahallesi'nde bulunan bir beton firmasının, evlere verdiği zararının ardından şimdi de doğal ortama kaygı verecek derecede hasar veriyor

Demirtaş'ta katliam gibi hasar

Alanya'nın Demirtaş Mahallesi'nde bulunan hazır beton tesisi, mahalleliyi adeta canından bezdirdi. En son Eylül ayında Alanya Postası Gazetesi'nin gündeme getirdiği tesis,  faaliyetlerinde kullandığı patlayıcı maddelerle mahallede bulunan evlere  büyük çapta zarar vermişti. Apartmanlara kullandıkları patlayıcılarla zarar vermeyi sürdüren tesis, şimdilerde ise atık çimentolarıyla bahçeleri kurutuyor. 


TESİSİN ZARARI ARŞA ULAŞTI
Limon, portakal gibi ürünlerin bulunduğu bahçelere yakın yerde yapılan atık çimento boşaltımı, ağaçların kurumasına sebep olurken, adeta doğa katliamı yaşatıyor. Öte yandan, tesisin neden olduğu toz toprakta üretim yapılan bahçelerdeki ürünlerin üzerlerini kaplayarak, üreticiyi zarara uğratıyor. 
İMZA TOPLANDI
Konu ile ilgili Demirtaş Mahallesi Muhtarı Mustafa Doğrul, mahallenin sabrının kalmadığını söyledi. Evlerden sonra bahçelere de zarar veren tesis için mahallede imza topladıklarını ifade eden Doğrul, bir an önce çözüm istediklerini vurguladı. Doğrul, "İmza toplandı. Dava açılacak. Cumhurbaşkanlığına, Maden İşleri Genel Müdürlüğüne, Valiliğe her yere yazı yazdık. 
GERİ ADIM ATMADILAR
Artık başımız ağırmaya başladı verdikleri zarar nedeniyle. Onca olan şeye rağmen tesis yetkilileri bir geri adım atmadı. Kullandıkları patlayıcılar nedeniyle evler her gün sallanıyor. Birçok evde çatlaklar var. Hala devam ediyor bu sorun. Hangi dilden anlıyorlar bilmiyoruz. 
'CANIMIZDAN BEZDİK'
Sadece atık çimentoların dökülmesinden ziyade buradaki toz toprak da ürünlere zarar veriyor. Bir bahçe atık çimento sebebiyle kuruduysa, diğeri de toz toprakla zarar görüyor. Her türlü zarar veriyor bu mahalleye. Mahalle de toz toprak içinde. Canımızdan bezdik" dedi. -Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107