banner84

Demokrasi Nöbeti 10’uncu gününde

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndaki "demokrasi nöbeti" büyük bir coşku ile devam ediyor. Her akşam darbe girişimini protesto etmek için binlerce vatandaşın ellerindeki Türk bayraklarıyla akın ettiği meydan,Türkiye sloganlarıyla inliyor.

Demokrasi Nöbeti 10’uncu gününde
15 Temmuz gecesinde darbeye dur demek için Cumhuriyet Meydanına akın eden on binlerce  Kadın-erkek, genç-yaşlı onbinlerce vatandaş demokrasiye, milli iradeye, attıkları sloganlarla, hazırladıkları pankart ve dövizlerle sahip çıkıyor. Demokrasi Nöbeti’nin 10. Günü de sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbulve sivil toplum kuruluşları vatandaşlarla birlikte nöbet tuttu. 
Sabahın ilk ışıklarına süren demokrasi nöbetinde Antalya Müftüsü Osman Artan 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesinde şehit olan vatandaşlar için dua etti ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Gecede ayrıca ünlü sanatçı Yusuf Güneyde sahneye çıkıp vatandaşı selamlayıp, destek verdi. Demokrasi nöbetinde Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da marşlarla meydanı dolduran vatandaşları coşturdu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107