banner84

Demokrasi nöbeti ilk günkü heyecanla devam ediyor

Türk Bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı’na akın eden on binlerce Antalyalı demokrasi nöbetine devam ediyor. Akşama kadar çalışan gece nöbet tutan on binler ellerinde bayraklar ile ‘Darbeye Hayır’ diyor.

Demokrasi nöbeti ilk günkü heyecanla devam ediyor
Antalya’da binlerce farklı siyasi görüşten vatandaş Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterleri ile Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Meydandan sabaha kadar ayrılmayan Antalyalılar, meydanı kırmızı beyaza büründürürken, sabaha kadar darbe karşıtı sloganlar atarak tek yürek olma mesajı veriyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi ise demokrasi nöbeti tutanları yalnız bırakmayarak sabaha kadar çay, çorba ikramlarında bulunuyor kumanya dağıtıyor. 
Nöbetin 18'inci gününde vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sesinden dinletilen şiirler, ilahiler eşliğinde nöbet beklerken, terör örgütü FETÖ'ye attıkları sloganlarla da tepki gösterdi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yusuf Kelleli ve çeşitli STK’ların temsilcileri demokrasi nöbetinin 18’inci gününde de vatandaşları yalnız bırakmadı. 
100 YILLIK DÖNÜŞÜMÜ İKİ HAFTADA YAPTIK
Ailesi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine gelen Vali Münir Karaloğlu, demokrasi ve milli irade nöbetinde son haftaya girildiğini dile getirdi. Karaloğlu “ İki haftada devletimizde öyle bir yapısal dönüşüm başladı ki yüzyılda yapacağımız dönüşümü iki haftada yaptık. Artık ülkemiz dünden daha güçlü. Milli irade, demokrasi ve cumhuriyetimiz daha güçlü. Bu millet, seçtiği lideriyle, seçtiği hükümetiyle, geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edecek. Devletimizin içine sızmış, bu milislerden, parazitlerden devleti ve toplumu da temizleyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Gece gündüz, emniyet ve jandarmamızla, adalet teşkilatımızla bunların son neferi kalıncaya kadar mücadelemiz devam edecek” dedi. 
DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA APO, BURADA FETÖ
‘Haddinizi bilin bu milletin iradesine gem vurmaya çalışmayın’ diyen Vali Münir Karaloğlu, “15 Temmuz Türk demokrasi tarihinde bir devrimdir. Öyle hafife alınacak bir gece ve devrim değildir. Türkiye mazlum milletlere ilham olmaya devam edecektir. Hainlerin ve onları kullanan ulusların, güçlerin heveslerini de kursaklarında bırakmaya devam edeceğiz. Bugün 6 şehidimiz var. 15 Temmuz şehitlerimiz var. Vatanı için şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Doğu ve Güneydoğuda Apo, bu tarafta FETÖ, Allah bunlardan bizi korusun, kurtarsın” şeklinde konuştu.
CANIMIZ, KANIMIZ PAHASINA TEMİZLEYECEĞİZ
Cumhuriyet Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine eşi ile katılan Antalya İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yusuf Kelleli, kendisi ve ailesinin Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'ndan çok zarar gördüğünü söyledi. Balyoz Davası kapsamında 3.5 yıl hapis yattığını aktaran Kelleli, "Dolayısıyla bu pislikleri, bu hainleri içimizden de milletin içinde de Türk Silahlı Kuvvetleri içinden de Jandarmanın içinde de temizleyeceğiz. Canımız, kanımız pahasına temizleyeceğiz. Jandarma dün de bugün de devletin emrinde olmaya devam edecektir" diye konuştu. 

Darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda gazi olan Özel Harekat polisi 45 yaşındaki Erol Ay’da elinde Türk bayrağı ile alanda Demokrasi Nöbeti’nde Antalyalıları yalnız bırakmadı. Hafız Süleyman Aykut ve İl Müftülük hocaları ise Kur'an-ı Kerim ziyafeti sundu.


 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107