banner84

Demokrasi nöbeti, şölen oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Demokrasi Şöleni'ne 30’un üzerinde sanatçı ve onbinlerce vatandaş katıldı. Meydana sığmayan destansı kalabalık bayraklarla demokrasi zaferini kutladı.

Demokrasi nöbeti, şölen oldu
Antalya, darbe girişimine karşı, bir kez daha Cumhuriyet Meydanı’nda buluştu. 15 Temmuz’dan bu yana tutulan nöbet, 30’un üzerinde sanatçının katılımı ile şölen havasına büründü. Demokrasi şölenine on binlerce vatandaş, sivil toplum örgütleri, kentin yöneticileri ve siyasi parti temsilcileri tam kadro katıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, CHP İl Başkanı Semih Esen, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO yönetim kurulu üyeleri, Antalyaspor yönetimi de halkla bir araya geldi. 
ÜNLÜLERLE HALK BİRARAYA GELDİ
Geceye Gezegen Mehmet, Vatan Şaşmaz, Ece Erken, Hopdedik Ayhan, Afrikalı Ali, Adem Metan, Ersin Düzen, Mustafa Ceceli, Bengü, Murat Dalkılıç, Alişan, Nihat Doğan, Kutsi, Berkay, Berdan Mardini, Sefa Doğanay, Doğuş, Ahmet Selçuk İlkan, İntizar, Serkan Kaya, Berksan, Davut Güloğlu, Mustafa Yıldızdoğan, Yeşim Salkım, Emir Berke Zincidi, Survivor yarışmacıları Nagehan, Efecan, Faik Öztürk, Saruhan Hünel gibi ünlü isimler katıldı. Ünlü sanatçılarla halkın buluştuğu demokrasi şöleninde, ilk olarak Bengü ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ şarkısını seslendirdi. Ardından ise Mustafa Yıldızdoğan ‘Türkiyem’ şarkısını söylerken, Mustafa Ceceli ile birlikte onbinler İstiklal Marşı’nı söyledi. 
15 TEMMUZ YENİ BİR MİLAT
Vatandaşın üzerine düşeni yaptığını vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Şimdi sıra bizde, devlette. Bizim görevimiz de devletin kılcal damarlarına sızmış hainleri bulup onları cezalandırmak. Hainlerin tedavisi var mı? Hainler ancak cezalandırılabilirler” dedi. Günlerdir bu meydanı sabahlara kadar boş bırakılmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, “Demokrasi nöbetini her geçen gün daha da kalabalıkla yerine getirdiniz. Dosta düşmana gösterdiniz, ‘bizi bölemezler, ayıramazlar, darbe yapmak isteyenlere biz darbe yaparız’ dediniz. Türkiye’deki en büyük katılımla yapılan demokrasi şöleni Antalya’da gerçekleşiyor” diye konuştu. 
FETÖ'CÜ TERÖRİSTLERE GEREKEN DERSİ VERDİNİZ
Adnan Menderes’i hatırlatan Menderes Türel şunları söyledi: “Menderes’i astılar, ama bu millet o zaman sokaklara dökülseydi, o zaman demokrasi nöbetini tutsaydı belki başaramayacaklardı. Astılar da ne oldu, bu ülkede bir Menderes gider bin Menderes gelir. Bunu herkes böyle bilsin. Menderes’i astılar, Özal’ı zehirlediler, ama siz, ‘biz demokrasi nöbetçileri olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirmedik, yedirmeyeceğiz’ dediniz. Bu milletin birliğine, beraberliğine düşman olan FETÖ’cü teröristlere gereken dersi siz verdiniz. Bu millet bir ve beraber olursa aşılamayacak engel yoktur.” 
SANATÇILAR DARBEYİ LANETLEDİ
Başkan Türel’in ardından sahneye çıkan sanatçılar birer konuşma yaptı. Ahmet Selçuk İlkan, 15 Temmuz gecesi 246 şehit verildiğini ve o günden bu yana Türkiye'nin her karış toprağında demokrasi nöbetlerinin tutulduğunu hatırlattı. Demokrasi bayramının kutlandığını ifade eden İlkan, kahraman şehitleri yaşatmak için darbe girişimi gecesini anlatan bir şiir yazdığını ve bunu yakında notalara dökeceğini belirterek, bu şiiri okudu. Berdan Mardini de demokrasiye sahip çıktıklarını ifade ederek, kendisinin yazdığı "Demokrasi ve Recep Tayyip Erdoğan" şarkısını seslendirdi. Türkiye'ye hainlerin içten saldırdığını dile getiren Doğuş, “İsmini anmayacağım ama başka şerefsizler bile bize bu kadar şerefsizlik yapmadı. Allah, demokrasi nöbeti tutan sizlerden razı olsun, sizler sayesinde çocuklarımın geleceği olacak” diye konuştu. Alişan ise Türkiye'nin 15 Temmuz'dan bu yana uyumadığını, kendilerinin her zaman devletin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olduklarını anlattı. Mustafa Ceceli, düşmanın toplumun içinden var olacağını hiç tahmin etmediklerini söyleyerek, darbe girişimi gibi olumsuzlukların bir daha yaşanmamasını diledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107