banner84

'Demokrasinin beşiği Türkiye’dir'

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Demre, Finike, Kumluca ve Serik İlçelerinde vatandaşlarla birlikte, demokrasi nöbeti’ne katıldı.

'Demokrasinin beşiği Türkiye’dir'
15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlayan demokrasi nöbetleri 16 gündür devam ediyor. AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Demre, Finike, Kumluca ve Serik İlçelerinde düzenlenen Demokrasi Nöbetlerine katıldı. Halkın meydanlarda demokrasiye sahip çıktığını belirten Milletvekili Mustafa Köse, “Buradaki bu duruşunuz o kadar önemli ki. Siz bu duruşunuzla, halkın iradesinin, halkın gücünün üstünde hiçbir güç olmadığını gösterdiniz. Halkın gücünün, tankı, uçağın, silahın gücünden üstün olduğunu ortaya koydunuz” dedi.
DEMOKRASİ KAHRAMANISINIZ 
Vatandaşların 15 Temmuz’da demokrasiye sahip çıktığını ifade eden Köse, “35 F-16 uçağı, 37 Skorsky helikopter, 216 adet tank ile vatandaşımızın üzerine gittiler. Halkımız, demokrasiye nasıl sahip çıktığını o gece ve sonrasında geçen 16 günde gösterdi. Demokrasinin beşiği İngiltere’dir, Fransa’dır diyorlar. Demokrasinin beşiği Türkiye’dir. Demokrasi kahramanı da Türk milletidir” şeklinde konuştu.
BUNLAR CANİ
Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Ey düşmanım, sen benim ifadem ve hızımsın; Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın’ sözünü hatırlatan Köse, “Allah düşmanın bile şereflisini nasip etsin. Kendi evlatlarına, kendi vatandaşlarına bomba atan, kurşun sıkan böyle alçak düşmanı nasip etmesin. Bunlar tanklarla insanlarımızın üzerinden geçtiler. Elinde Türk Bayrağı bulunan ve tek derdi demokrasi olan vatandaşlarımıza kurşun sıktılar, bomba attılar. Böyle bir canilik olabilir mi” diye konuştu.
EMANETE SAHİP ÇIKTINIZ
Daha yapılacak çok iş olduğunu vurgulayan Köse, bir ve beraber olarak, daha güçlü bir Türkiye için çalışmak gerektiğini söyledi. “Tüm dünyaya vatan sevgimizi gösterdik” diyen Köse, “Biz, malımızı veririz, kanımızı veririz, canımızı veririz ama vatanımızı asla vermeyiz. Biz aleme nizam vermiş bir milletin evlatlarıyız. Atalarımızın kanlarını dökerek bize emanet ettiği bu toprakları üç beş çapulcuya, üç beş şerefsize bırakmayacağımızı tüm dünyaya gösterdik. Allah bu milletin evlatlarından razı olsun. Allah, vatanı için bayrağı için canı veren şehitlerimizden, yaralanan gazilerimizden, demokrasiye sahip çıkarak sokaklara dökülen vatandaşlarımızdan razı olsun” dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107