-Fatma Bedia UYAR
Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası binlerce vatandaş zorunlu olarak farklı şehirlere göç etti. En çok göç alan yerlerden biri de Alanya oldu. Alanya’ya gelen depremzedelerin büyük çoğunluğu otellerde konakladı. Ancak turizm sezonunun başlamasıyla birlikte depremzedelerin nerede barınacakları sorusu gündeme geldi. Konuyla ilgili Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin açıklama yaptı. Cimrin, "Şu an 100"ün altında depremzede otellerde kalıyor” dedi.ü
‘DEPREMZEDELERİN DURUMU BELLİ OLDU’
Alanya’da kalan depremzedelerin burada istihdam edildiğini ve turizm üsezonunun açılmasıyla depremzedelerin durumunun netleştiğine dikkat çeken Cimrin, "Alanyamızda bugüne kadar toplamda 30 bin depremzede ağırladık. Ancak şu an 100‘ün altında depremzede otellerde kalıyor. Sezonun açılmasıyla birlikte bu depremzedelerden bazıları da açılan tesislerde işe başladı. İlerleyen zamanlarda otelde kalan bu depremzedeler de kamuya ait pansiyonlara geçecekler” şeklinde konuştu.
Depremzedeler otellerden ayrıldı
11 ili etkileyen deprem sonrası zorunlu göçle Alanyaaya gelen depremzedeler, turizm sezonunun başlamasıyla otellerden ayrıldı. İlçede 100aün altında depremzede halen otellerde kalmaya devam ederken, tesislerde de istihdamları sağlandı
Muhabir: Bedia UYAR
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor