banner84

Dolandırıcıların yeni yalanı ‘Avukatım’

Son zamanlarda Alanya’da dolandırıcıların yeni yöntemi ‘Avukatım, icra dosyanız var’ yalanı oldu. Konu hakkında konuşan Geçilmez ise, “ Böyle bir durum ile karşılaşıldığında hemen avukatlık ofisine başvurulmalı” dedi.

Dolandırıcıların yeni yalanı ‘Avukatım’

(Sabiha Tatlıyer)- Çeşitli yöntemlerle yüzlerce kişiyi tuzağına düşüren dolandırıcılar, son günlerde 'Hukuk bürosu' adı altında vatandaşları arayarak dolandırmaya çalışıyor. Alanya Posta Medya ekibine değerlendirmelerde bulunan Antalya Baro Başkanı Hüseyin Geçilmez ise konu hakkında, böyle bir problem ile karşılaşma durumunda adı geçen avukata ya da baroya gidilerek, konunun teyit edilerek bilgi alınmasının daha doğru olacağının altını çizdi.
‘BU SENARYOLARA VATANDAŞLAR İNANMASIN’
Konu hakkında şu sözlere yer veren Avukat Geçilmez,“ Son zamanlarda bizimde meslektaşlarımızın adını kullanarak böyle girişimlerde bulunan dolandırıcılar söz konusu. Buna benzer bir avukattan borcunuz var gibi olaylarda mutlaka avukatlık ofislerine giderek böyle bir girişimde bulunmaları daha doğru olur. Avukatlık ofislerine gitmeden herhangi bir işlem yapmasınlar. Bu yöntemi kullanan birçok dolandırıcı var. Bilindiği üzere kendisini Polis, Hakim, Savcı diye tanıtan dolandırıcılarda oluyor. Borcunuz var, para yatırmanız lazım gibi senaryolarla vatandaşları dolandırmaya çalışıyorlar. Başka şehirlerden arayanlar oluyor. O yüzden bu gibi durumlarda inanmayıp olayda adı geçen avukatı baroda sorgulatsınlar veya o adı verilen avukatın ofisinin gerçek olup olmadığını bizzat sorgulayıp kontrol etsinler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169