banner84

Dolandırıcılık uyarısı

TÜSODER Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, tatilcileri dolandırıcılara karşı uyardı.

Dolandırıcılık uyarısı

Ağaoğlu, dolandırıcıların cep telefonlarına ve e-posta adreslerine tatil önerileri attığını söyledi. TÜRSAB, önüne geçmek için denetim ordusu kurdu.

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, cep telefonlarına ve e-posta adreslerine gelen tatil önerilerinin çoğunun gerçeği yansıtmadığını söyledi. Ağaoğlu "Derneğimize bu yönde binlerce şikayet geliyor. Erken Rezervasyon bağlantısı yapan binlerce mağduru ortaya çıktı" dedi. Ağaoğlu yapılan oyunları şöyle anlattı: "Genellikle üç çeşit mağduriyet yaşanıyor. Ya direk dolandırıyorlar, ya vaat ettikleri kalitenin çok altında hizmet sunuyorlar ya da erken rezervazyonu indirimli diye pahalı satıyorlar. İşletmeci duruma göre otel programını daha sonra gelen tatilcilere indirimli satıyor. Yani 5 yıldızlı mağduriyet yaşanıyor."

Bugün gazetesinden Murat Gülderen'in haberine göre, Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla bu yönde de erken rezervasyonda cazip tatil önerilerinin telefonlara mesaj olarak gelmeye başladığına dikkat çeken Ağaoğlu, tatil tuzaklarına düşmemek için Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi olmayan firmalarla bağlantıya geçilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Ağaoğlu yaşanan şikayetlerle ilgili şu örneği verdi: "Beş yıldızlı, denize sıfır, her şey dahil reklamlarına kanıp ücret ödedikten sonra gittikleri otelin dağ başında, üstelik inşaatının sürdüğünü söyleyen bir tatilci, yanında genç kızının olduğunu, otelin sıvasını yapan iskeledeki işçilerin kendi pencerelerinin önünde çalışmasından ötürü perdeyi bile açamadıklarından yakınıyordu."

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise sahtekarlıkların önüne geçmek için denetim ordusu kurduklarını kaydetti. Ulusoy, "İnsanları kandırıp fırsatçılık yapan 80'e yakın kişi ve kuruluşu savcılığa şikayet ettik" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 01:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107