banner84

DOMUZ GRİBİ PANİĞİ

Alanya Cezaevi'nde gribal enfeksiyon geçiren bir hastanın kalp krizi de geçirerek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesi nedeniyle mahkumlar arasında domuz gribi paniği yaşandı

DOMUZ GRİBİ PANİĞİ
AİLE ŞİKAYETÇİ OLACAK
Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nde Cezaevinde, gribal enfeksiyon geçiren Ahmet Erdoğan (38) adlı hükümlü,  kalp krizi şüphesiyle Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 2004 yılında 'Hürriyeti Tehdit' suçundan mahkum olan ve 8 ay sonra cezaevinden tahliye olacağı öğrenilen Erdoğan, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Erdoğan'ın ağabeyi Süleyman Erdoğan ise kardeşinin ölümünden cezaevi ve hastane yönetimini sorumlu tutarak kardeşine zamanında müdahale edilmediği gerekçesiyle şikayetçi olacağını belirtti. 
KAN ÖRNEKLERİ ANKARA'DA
Erdoğan'ın hayatını kaybetmesinden sonra cezaevinde mahkumlar arasında domuz gribi paniği yaşandı. Cezaevinde görevli aile hekiminin muayene ettiği hükümlü ve tutuklular arasında bronşit, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon tespit edilen 9'u Alanya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Hastalar burada yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilerek cezaevine gönderildi. Gribal enfeksiyon geçirdiği belirlenen 9 hastadan alınan kan örneği ise incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi.
'ENDİŞEYE GEREK YOK'
Domuz gribi iddialarıyla ilgili konuşan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, hastanede domuz gribi tanısıyla tedavi gören bir hasta olmadığını söyledi. Mevsim itibariyle soğuk algınlığı, nezle ve grip salgını şikayetleriyle ilgili artış yaşandığını belirten Yazan, "Endişe edilecek bir durum yok. Domuz gribi dediğimiz hastalık da yine diğer gribi yapan virüsle aynı ekipten. Burada önemli olan kişinin bağışıklık sisteminin durumu. Tüm griplerde ve soğuk algınlığında kişinin bağışıklık sistemi zayıfsa sıkıntılı tablolar ortaya çıkabiliyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107