banner84

Durak yok, bank var

Alanya Devlet Hastanesi önünde yaşanan durak çilesine son verildi.

Durak yok, bank var

 Artık her gün yüzlerce vatandaşın otobüse bindiği alana bankların konulması vatandaşın yüzünü güldürdü.

Haziran ayında gündeme taşıdığımız Alanya Devlet Hastanesi’nde yaşanan durak çilesine son verildi. Her gün yüzlerce hastanın gelip gittiği Alanya Devlet Hastanesi yolcu durağına kavuştu. Daha çok vatandaşa hizmet edilmesi için yolcuların bindiği alana 5 adet bank konulması vatandaştan tam not aldı. Daha önceleri hastalar ve yaşlılar ayakta durmakta durmak zorluk çekiyordu. Var gücüyle ayakta durmaya çalışan hasta vatandaşlar, Devlet Hastanesi’nin önüne Büyükşehir’den durak yapmasını istemişti. Durağın yapılması ile birlikte artık hem hasta vatandaşlar hem de yaşlılar ayakta bekleme çilesi bitmiş oldu. 


 BAŞHEKİM YAZAN İLGİLENECEĞiNİ SÖYLEMİŞTİ


Geçtiğimiz aylarda Alanya Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine gelerek başarılı çalışmalarıyla takdir toplayan Dr. Tevfik Yazan durak sorunu ile ilgileneceğini söylemişti. Hastaların ve yaşlı vatandaşların otobüs beklerken çok zorlandığını belirten Yazan "konuyla ilgili yetkili isimlerle görüşerek bir an önce çözüm yolu üretilmesi için çalışacağız" demişti. Yazan, Konuyu Büyükşehir yetkileri ile görüştüğünü ve buraya durak yapılması için talepte bulunduğunu ve en kısa sürede durak yapılacağını ifade etmişti.


DURAK YAPILMASINA KARŞI ÇIKILDI


Başhekim Yazan, durağı yapmak istedikleri yere eczacıların müsaade etmediği ve bunun için buraya geçicide olsa bank koymak durumunda kaldığını dile getirdi. Yazan,” Arkadaşlarımız buraya dükkânlarının önü kapanacağı için durak yapmasına istemediler. Büyükşehir’e karşı çıktılar. Ben hasta vatandaşı düşünüyorum. Ne yani dolmuş güzergâhında değişiklik mi yapılsın? Bu insanlar güneşin altında mı kalsın?” diye serzenişte bulundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 20:26
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107