banner84

Duymayan Kalmasın Projesi devam ediyor

Alara Şevket Demirel İlköğretim Okulu’na giden sanatçılar öğrencilere öncelikle enstrümanlarını tanıtarak çok sesli müziğin ne demek olduğunu ve orkestralarda şeflerin önemini örneklerle anlattılar

Duymayan Kalmasın Projesi devam ediyor
 Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven‘in himayelerinde, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Koordinatörlüğü, Alanya Belediyesi desteği ve Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Alanya ve çevresinde bulunan ilköğretim okullarında müzik eğitimlerinin yapılacağı Duymayan Kalmasın Projesi'nin ilki bu hafta gerçekleşti.  Alara Şevket Demirel İlköğretim Okulu’na giden sanatçılar öğrencilere öncelikle enstrümanlarını tanıtarak çok sesli müziğin ne demek olduğunu ve orkestralarda şeflerin önemini örneklerle anlattılar. 
Öğrenciler ve öğretmenler büyük bir ilgiyle programı takip ederken, okul müdürü Fatih Böyük, bu projeden çok mutlu olduğunu, öğrencilerin gelişimi için çok faydalı olduğunu dile getirerek tekrarını talep etti. 
Alanya HEP Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Metin Durgut, Suat Ungan ve Mustafa Nuri Güler’in de katıldığı programda akademisyenler etkinliği çok başarılı ve yararlı duyduklarını, yaygınlaştırılmasının yeni gelen nesiller için çok faydalı olacağını dile getirerek sanatçıları tebrik ettiler.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107