banner165

Ela bebek için tam destek

Ela bebek için 'Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler' sloganı ile başlatılan yardım kampanyası sürüyor. Son yapılan kampanyalarla birlikte bu güne kadar toplam 9 milyon lira toplandı.

Ela bebek için tam destek

( Özlem Kaygusuz)- Dubai'de tedavisi gerçekleşecek olan Ünal ailesinin kızı SMA hastası Ela bebek için Alanya'da okullarda zarflı yardım kampanyası sürerken, bir yandan da organize edilen konserler, canlı yayınlar ve kermeslerden katkılar sağlanmaya devam ediliyor. Son olarak Kestel Mahalle Muhtarlığı kumbarasından 12 bin 568 lira, Mehmet Emine Öncü İlkokulu'ndan 8 bin 290 lira, Konaklı kermesinden 200 bin lira toplandı.  Avsallar için kermes hazırlığı ise sürüyor.29 Haziran Çarşamba saat 21.00’da Alanya Açık Hava Tiyatrosu’nda Zühal Olcay konserinden elde edilen gelir Ela bebek için aktarılacak. Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan Al Jalila Children's Specialty Hospital’da yapılacak tedavi için toplam 6 milyon 693 bin 196 Birleşik Arap Emirliği Dinarı (AED) yani yaklaşık 30 milyon liraya ihtiyaç var. 
KUR ETKİLİYOR
Alanya’da Ela bebek için hız kesmeden destek çalışmalarını sürdürün Cemile Pehlivan, “ Dolar yükselmeseydi yüzde 40 olmuştuk. Maalesef doların yükselmesi hedefimize ulaşmamızda bizi kötü etkiliyor. Ama kampanyamız iyi ilerliyor. Hiçbir SMA kampanyasının seyri bu kadar iyi değil. Bugüne kadar toplamda 9 milyon lira toplanıldı” açıklamasında bulundu

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2022, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169