banner84

Ela'nın 23 günü kaldı

SMA Tip 1 hastası Ela bebek için kritik 23 güne girilirken, dün canlı yayında 1 milyon 6 bin TL miktarında rekor bir bağış topladı.

Ela'nın 23 günü kaldı


Alanya’da yaşayan SMA Tip 1 hastası Ela bebek için çalışmalar hayırseverler tarafından son hız devam ediyor. Ela bebek için Alanya Belediye Meclis üyesi Nazmi Zavlak ve Ak Partili Erkan Cebeci’nin katılımıyla Cemile Pehlivan’ın öncülüğünde bir canlı yayın gerçekleştirildi. Kampanyanın en başından beri Ela bebeğin destekçisi olan hayırsever iş kadını Cemile Pehlivan’ın da katıldığı canlı yayında 20 bin 210 balon bağış toplandı. 20 bin 210 balonun maddi değerinin 1 milyon 6 bin TL olduğu, dün gece bir hayırseverin tek seferde 265 bin TL bağışladığı öğrenildi. Alanya Posta Medya ekibine değerlendirmelerde bulunan Pehlivan, “Alanya halkı Ela’ya sahip çıkıyor ama daha hızlı olunması lazım. İlacı alması için son 23 günü kaldı” diyerek çağrıda bulundu.
ELA’NIN SON 23 GÜNÜ KALDI
Pehlivan, Ela bebeğin kampanyası hakkında, “ Ben şimdiye kadar Ahmet bebekte canlı yayın yapmadım. Ama Ela’da sahada iyi canlı yayınlarda çok zayıftık. Ela’nın son 23 günü kaldı. Ela’nın hastalığı ölümcül kas erimesi var. Ahmet bebeğin hastalığı ile aynı durumda değil. Ela’nın durumu daha ağır. Yaklaşık 6 saat boyunca yayında kaldık. Ve 1 milyon 6 bin TL bağış topladık. SMA tip hastalarına 4 doz ilaç veriyorlar. 5. Doz olarak ta Zolgensma ilacının alınması gerekiyor yaşamaları için Zolgensma ilacını alma süresine 23 gün kaldı. Ahmet bebekte dolar 7 TL’ydi. Şuanda Ahmet’in dönemindeki gibi olsaydı iki tane SMA hastamızı gönderebilirdik. Yaptığımız canlı yayınımda 1 milyon 6 bin TL’yi eklediğimiz zaman kampanyamız yüzde 48 olacak. Kampanyamız çok iyi gidiyor. Ama tek sorunumuz Ela’nın ölümcül kas hastası olması. O yüzden çok daha hızlı hareket edilmesi lazım” sözlerine yer verdi. -Sabiha TATLIYER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169