banner129

Elazığ'a yardım yağdı

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın, Elazığ depremi nedeniyle zarar gören vatandaşlar için başlattığı yardım programına, Cezayir'den telefonla bağlanan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 26 bin lira bağış yaptı. Kampanyaya Alanya’dan telefonla katılan Kestelspor Kulüp Başkanı Uğur da 20 bin TL bağışladı

Elazığ'a yardım yağdı

-Haber Merkezi

Türkiye, 6.8 büyüklüğündeki depremle sarsılan Elazığ için tek yürek oldu. Acun Ilıcalı, Elazığ depremi nedeniyle zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. Çok sayıda ünlü ve zengin ismin yanı sıra birçok vatandaşda kampanyaya katkıda bulundu. Acun Ilıcalı'nın başlattığı yardım kampanyasında şu ana kadar 50 milyona yakın bağış toplandı.
HEM KENDİ HEMDE EŞİNİN MAAŞINI BAĞIŞLADI
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cezayir temasları sırasında telefonla bağlandığı programda 26 bin liraya tekabül eden 1 maaşını ve Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurul Üyesi eşi Hülya Çavuşoğlu’nun 1 maaşını kampanyaya bağışladıklarını duyurdu. Bakan Çavuşoğlu telefon bağlantısında, "İhtiyaç olduğu zaman birlikte beraberlik içerisinde olmayı başaran bir milletin ferdi olmak bizim için onurdur. Milletimizi temsil etmek bizim için şereftir.  Milletimizin bu cömertliği sayesinde de dünyada insani yardımda birinci sıradayız. Dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama en cömert milletiyiz" dedi. 
UĞUR DA 20 BİN TL BAĞIŞLADI
Kampanyaya Alanya’dan telefonla katılan Kestelspor ve Kulüp Başkanı Levent Uğur’da Elazığ ve çevresindeki depremzedelere 20 bin TL bağışladığını ünlü şovmen Eser Yenenler açıklayarak teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 18:35
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107