banner84

'Eleştiri çok ama üretkenlik de yok'

Turizmcilerle buluşan Belediye Başkanı Yücel, "Tanıtım deyince sadece 3-4 kurum ortada gözüküyor, gerisi yok ama eleştiri olunca herkes eleştiriyor" dedi

'Eleştiri çok ama  üretkenlik de yok'

 Belediye Başkanı Adem Murat Yücel dün Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ve beldedeki turizm dernek başkanları ile bir toplantı düzenledi. Turizmin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan ALTİD Başkanı Sili, "Birlikte çalışma konusunda Belediye Başkanımızın ciddi iradesini görmüş olduk. Konaklama sektörünün ana temsilcileri burada oturuyor. Bundan sonra Alanyamız adına elimizden geleni yapmak için bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Alanyamız adına bir taş koyarsak mutlu olacağız" dedi.  

"ALANYA ÖRNEK OLMUŞTUR"
Plajlarla ilgili Büyükşehir'e mi verilecek, yoksa Alanya Belediyesi'ne mi yönündeki tartışmalara da açıklık getiren Sili, "Bir kriz yok. Büyükşehir Meclisi'ndeki konu sadece konu Konyaaltı plajlarıyla ilgiliydi. Hali hazırda her bölgenin de Side, Manavgat ve Kemer'de bir takım çabaları var, ama şuan inanıyorum ki, hem büyükşehir, hem ilçe belediyeleri, turizmin zarar görmemesi adına en iyi çözümü bulacaktır. ALTİD'in çalışmaları tüm ilçelere örnek olmuştur, bu da diğer bölgelerde devam ederse iyi olur" diye konuştu.  
"ÜRETKENLİK YOK"
Plajların kiralanması için Milli Emlak Müdürlüğü'ne başvuru yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Yücel, "Ben gerekli başvuruyu yaptım ve sahillerin belediyemize verileceğinden de ümitliyim. Ama Alanya'nın en büyük sorunu tanıtımdır. Bir tanıtım yapılacak ama ortada sadece 3-5 kurum var, gerisini göremiyoruz. Yani tanıtımda sadece otelciler var. Herkes tanıtıma herkes destek olmalı, sadece 3-4 kurumn üzerinde kalmış bir şey. Şehre turist gelmediğinde herkes eleştiriyor ama eleştiriden başka bir şey yok, üretkenlikte kimse yok" dedi. 
Yücel, hanutçuluk ve çığırtkanlık yapan bir caddeyi de gözetin altında tuttuklarını ifade etti. 
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157