banner84

Emlakçılığı bırakıp, portre fotoğrafçısı oldu

Sosyal medya fenomenlerine herkes alışmışken, sosyal medyayı bir iş kolu haline dönüştüren vatandaşları bulmak artık mümkün. Kimisi el yapımı ürünlerini pazarladığı bir mecra olarak sosyal medyayı kullanırken, kimisi ise hobi ve sanat becerilerini sergiliyor. Alanya’da emlak işi ile ilgilenen Tunahan Yıldız, mesleği bırakıp portre fotoğrafçısı olmaya karar verdi.

Emlakçılığı bırakıp, portre fotoğrafçısı oldu

Twitter, Facebook, Instagram ve daha nice sosyal medya mecrası kimisine kazanç kapısı olurken, kimisi ise sanat ve hobilerini Dünya ile paylaşmak için durmaksızın gönderi paylaşıyor. Alanya’da emlak işi ile uğraşan Tunahan Yıldız, “Bu benim tutkum, hobim” dediği portre fotoğrafçılığını sosyal medya mecrası Instagram üzerinden yapıyor.  Uzun süredir bu işle uğraştığını söyleyen Yıldız, “Herhangi bir kar amacı gütmüyorum. Portre fotoğraflar çekiyorum. Önceleri normal mobil fotoğrafçılık yapıyordum. Sonradan portre fotoğrafçılığında daha mutlu olduğumu gördüm” ifadeleri ile hikayesini ve merakını Alanya Posta Medya’ya anlattı. 
'BU BENİM TUTKUM'
“Portre fotoğraflar çekip düzenleyip sayfamda paylaşıyorum onlar beni mutlu ediyor” diyen Yıldız, modellerini ise ajanslardan, sosyal medyadan iletişime geçerek bulduğunu dile getirdi. İleride bu işi profesyonelliğe dökme gibi bir hayali olduğunu söyleyen sanatçı, emlak işini bırakarak hayatını bu işe adamayı düşündüğünü dile getirdi. Yıldız, "Bu benim tutkum, hobim. Uzun süredir bu işle uğraşıyorum tamamen hobi olarak. Herhangi bir kar amacı gütmüyorum. Portre fotoğraflar çekiyorum. Önceleri normal mobil fotoğrafçılık yapıyordum. Sonradan portre fotoğrafçılığında daha mutlu olduğumu gördüm. Portre fotoğraflar çekip düzenleyip sayfamda paylaşıyorum onlar beni mutlu ediyor. Bazıları ile sosyal medya mecrasında iletişime geçiyorum. Bazılarında ajanslarla görüşüyorum. Çoğu da portre modeli olduğu için sıcak karşılıyorlar. Bu şekilde birleşip çekimler yapıyoruz. Fotoğrafların renk düzenlemelerinde lightroom ve Photoshop kullanıyorum. Skin, retouching gibi birçok işlemler yapılıyor. İleride bu işi profesyonelliğe dökme gibi bir hayalim var. O da zaman gerektiriyor. Aslında yapmak istediğim bunu mesleğe dönüştürmek" dedi. -Rayıf DOĞRULU
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107