banner84

‘En az hasarla atlattık’

Alanya’da geçtiğimiz hafta havaların aşırı ısınması ile birlikte avokado üreticilerine uyarılarda bulunan Sevilgen, “Tehlike sıcakları en az hasarla atlattık. Yaptığımız uyarılar işe yaradı” dedi.

‘En az hasarla atlattık’

Geçtiğimiz yıl kuruyarak yanan avokadoların ardından bu yılda aynısının yaşanmaması adına üreticiler ile birlikte teyakkuzda bulunan Alanya Avokado Üreticileri Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen bu dönemde korkulduğu kadar dökülme yaşanmadığının altını çizdi. Alanya Posta Medya mikrofonlarına açıklamalarda konu ile ilgili açıklamalarda bulunan  Sevilgen, “Üreticilerimiz artık bilinçlendi. Bir haftadır yaşanan aşırı sıcaklıkları bol sulama ile en az hasarla atlattık” ifadelerini kullandı.
‘ÜRETİCİLERİMİZ BİLİNÇLENDİ’
Hava sıcaklıklarının 40 dereceye kadar artış göstermesinin ardından geçtiğimiz hafta üreticilere uyarılarda bulunuldu. Sevilgen, “Geçtiğimiz bir hafta biraz sıkıntı yaşandı. Uyarılarımızı yapmıştık. O dönemde tabiî ki çok az denecek kadar bir dökülme yaşadık ama sıcaklık biraz daha devam etseydi dökülmeler daha fazla olacaktı. Üreticilerimiz artık tamamen bilinçlendi. Bizim uyarılarımızı da dikkate aldılar. Bu tehlikeli dönemi en az hasar ile atlattık çok şükür” şeklinde konuştu. -Sabiha TATLIYER
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169