banner84

En İyi Narkotik Polis Anne" Projesi Kapsamında Anneler Bilgilendirildi

Çocuklarda ve gençlerde uyuşturucu ve zararlı madde kullanımının önüne geçmek amacıyla Alanya’daki anneler bilgilendirilmeye devam ediyor.

En İyi Narkotik Polis Anne" Projesi Kapsamında Anneler Bilgilendirildi

İçişleri Bakanlığı koordinesinde çocuklarda ve gençlerde uyuşturucu ve zararlı madde kullanımının önüne geçmek, mücadelede annelerin farkındalığının artırılması ve anne duyarlılığından hareketle güvenlik kuvvetlerine katkı vermek amacıyla başlatılan “En İyi Narkotik Polisi; Anne” projesi kapsamında Alanya’daki anneler bilgilendirilmeye devam ediyor.

Proje kapsamında Alanya Müftülüğü ve Alanya Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile Hayriye Hanım Kur’an Kursunda annelere yönelik bilgilendirici seminer düzenlendi.

Narkotik Polis Memuru Bülent AYKANAT’ın sunumuyla gerçekleşen seminerde ‘Uyuşturucu ile mücadelede en önemli faktörün aile olduğu, ailede de en etkili kişi’nin anne olduğu, annelerin sabır, şefkat ve hissiyatları ile geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kötü alışkanlıklara karşı korunmalarında önemli bir kalkan oldukları, anneler ile sağlanacak iş birliği sayesinde daha başarılı sonuçların elde edileceği’ belirtildi.

Seminerde ayrıca; uyuşturucunun zararları, alınması gereken tedbirler, kullanılan maddeler, kişilerdeki belirtiler, mücadeleyle ilgili mobil uygulama olan “UYUMA” dan bahsedildi.

Seminerin son bölümünde ise annelerden gelen sorular cevaplandırıldı.

Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN’ın kısa bir konuşma gerçekleştirdiği ve katılımcılara teşekkür ettiği seminer iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169