banner84

Engelsiz sergi açılıyor

Engelsiz Sanat Atölyesi El Sanatları Sergisi, Alanya Belediyesi Kültür Merkezi'nde pazartesi günü açılacak

Engelsiz sergi açılıyor

''10-16 Mayıs Engelliler Haftası” kapsamında Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan etkinlikler kapsamında, 11 Mayıs Pazartesi günü, Alanya Belediyesi Kültür Merkezi'nde Engelsiz Sanat Atölyesi El Sanatları Sergisi açılacak. Serginin açılışı saat 14.00’da gerçekleştirilecekt.

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Engelsiz Sanat Atölyesi El Sanatları Sergisi için hazırlıkların bir yıldır devam ettiğini belirten El Sanatları Öğretmeni Ayşegül Macar Koçak, “Engelli birey ve yakınları tarafından hazırlanan ahşap boyama, ipek böceği kozasından çiçek yapımı, kara kalem resim, yağlı boya resim, sabundan meyve yapımı gibi el sanatlarına yönelik çalışmalarımız bu sergide görücüye çıkacaktır” diye konuştu. 
Yapılan etkinliklerle, toplumda engelli farkındalığı oluşturmak istediklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bu sayede engelli birey ve yakınları sosyalleşme, özgüven, bir ürünü ortaya çıkarabilmenin keyfini yaşamaktadır. Bunların hepsi engelsiz vatandaşlarımız tarafından ortaya konan el emeğinin göz nurunun en özel ürünleridir. Tüm vatandaşlarımızı sergiye bekliyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107