banner129

Erdoğan'dan belediye başkanlarına uyarı

Şehir ve Güvenlik Sempozyumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Belediye başkanlarından bir ricam var. Şehirleşmede inşaatların inşasında ve ihyasında bütün mesele sizin kaleminizin ucunda. Buradan taviz verilmemeli" dedi.

Erdoğan'dan belediye başkanlarına uyarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki "Şehir ve Güvenlik Sempozyumu"nda konuştu. Sempozyumdaki konuşmasından belediye başkanlarına da uyarıda bulunan Erdoğan, "Site kültürü bizim kültürümüz değil. Ama ne yazık ki şu anda bir site kültürü anlayışı ülkemizde egemen olmaya başladı" dedi.
'TAVİZ VERİLMEMELİ'
Erdoğan sözlerinin devamında, "Belediye başkanlarından bir ricam var. Şehirleşmede inşaatların inşasında ve ihyasında bütün mesele sizin kaleminizin ucunda. Buradan taviz verilmemeli. Küçük hesaplar yaparsak şehirlerimize ihanet etmiş oluruz, burada kararlı duruş şart. Küçük hesaplar yaparsak şehirlerimize ihanet etmiş oluruz, burada kararlı duruş şart. Dikey mimariyle şehirlerimize ihanet etmiş oluruz. Yatay mimariyle bir defa hem kendi medeniyetimizi inşa etmiş oluruz hem de şehirleşmenin ne demek olduğunu dünyaya göstermiş oluruz. Bu adımları kararlılıkla atmak ve TOKİ'yle, Emlak Konutla ortaklaşa adımlar atarak tip projeler oluşturmak ve buna göre de bu adımları atmamız lazım. Eğer atmazsak çok geç kalmış oluruz. Kibrit kutusu gibi dikilmiş binalarla bir yere varamayız. Biz göğe değil toprağa daha yakın olma gayreti içinde olmamız lazım. Ülkemizde yeni gecekondu inşası kesinlikle olmadığı gibi eskilerin de önemli bir bölümü kentsel dönüşüm projeleriyle ortadan kalkmıştır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107