banner84

Eski hastane sağlık merkezi olacak

Yıkımı gerçekleşecek Eski Devlet Hastanesi'ne ilişkin tartışmalara son noktayı koyan Toklu, bölgede farklı bir yapılaşmanın söz konusu olmadığını söylerken, "Yeniden sağlık alanına çevrilmesi için çalışmalar yürütülüyor" dedi

Eski hastane sağlık merkezi olacak

(Ayşe Yağmur MERCİMEK)Eski Devlet Hastanesi'nin yıkımının onaylanmasının ardından, yerine ne yapılacağı konusu merak uyandırdı. Sağlık alanı olarak tahsisi yapılan bölgenin, farklı nitelikte değerlendireceği yönündeki iddialar ise tartışma konusu oldu.  Alanya Posta Medya ekibinin takip ettiği konuya ilişkin ilk açıklama Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu'dan geldi. Toklu bölgenin sağlık alanı dışında kullanılmayacağını vurgulayarak, "Alanya’ya hizmet verecek güzel bir sağlık merkezi inşa edilecek" dedi. Öte yandan bölgenin sağlık alanı noktasında hangi açıdan kullanacağı ise belli değil. 
DAVA BOZDU
Toklu, alanın devlet hastanesi ve arsası niteliği taşıdığını ifade etti. Ancak, bölgede açılan dava sonucu 18.Madde uygulamasının bozulduğunu söyleyen Toklu, "Eski Alanya Devlet Hastanesi olarak kullanılan ve 12. 791 metre² üzerine konumlanmış hastanenin yıkım süreci önümüzde ki günlerde başlayacaktır. Söz konusu taşınmaz, devlet hastanesi ve arsası niteliği taşımaktadır. Hastane yapılmadan önce milli emlak tarafından hazine arsası olarak hastaneye tahsis edilmiştir. Ancak 18. Madde uygulaması sırasında kamu ortaklık payından tahsisi gerçekleştiği için söz konusu bölgede açılan dava neticesinde 18. Madde uygulaması bozulmuştur" dedi. 
'HERHANGİ BİR YAPILAŞMA SÖZ KONUSU DEĞİL'
Yeni bir yapılaşmanın olmayacağını ve alanın yeniden sağlık alanına çevrileceğini belirten Toklu, "Bölge, sağlık tesisi alanı olarak tanımlanmıştır. Bu nedenle de sağlık alanı dışında herhangi bir yapılaşma durumu söz konusu değildir. Bölgede ki imar çalışmaları sürmekte ve yeniden sağlık alanına çevrilmesi için çalışmalar yürütülmektedir" dedi. 
BOŞALTIM BAŞLADI
Yıkım kararı çıkan eski devlet hastanesinde boşaltımın başladığına değinen Toklu, "Şuan hastane de tıbbi cihazlar ve eşyalar boşaltılıyor. Ardından bina yıkımı için ihale açılacak ve yıkım gerçekleştirilecektir" diye konuştu. 
SAĞLIK MERKEZİ OLACAK
Bölgenin sağlık merkezi olacağını ifade eden Toklu, "Yıkım aşaması tamamlandıktan sonra Alanya’ya hizmet verecek güzel bir sağlık merkezi inşa edilecektir. Yapılacak yeni sağlık merkezinin içeriğinde hangi birimlerin olacağıyla ilgili süreç önümüzde ki günlerde belli olacak. Sağlık Bakanlığımızın bu konuda çalışmaları devam etmekte. Geçtiğimiz günlerde İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ünal Hülür ve İlçe Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Nadir Aldemir ile yapmış olduğumuz toplantıda bu konu üzerine değerlendirmelerimizi gerçekleştirdik. AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak da bu süreci yakinen takibini sürdürmekteyiz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107