banner84

Esnaf borç batağında

İYİ Parti İlçe Başkanı Arıkan, esnafı ziyaretinde, kredi ve kredi kartı borçları nedeniyle esnafın zor durumda olduğunu söyledi

Esnaf borç batağında

İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan ve yönetimi, esnafı ziyaret ett. Pandemi nedeniyle zorlu süreçten geçen esnafın sorunlarını ve dertlerini dinleyen Arıkan, esnafın hem ekonomik hemde psikolojik açıdan zor durumda olduğunu belirtti. 
GEÇ BAŞLADI VE TATMİN ETMEDİ
Arıkan, " Esnafımız hem ekonomik hem de psikolojik olarak zor durumda. Turizm sezonunun pandemi nedeniyle geç ve tatmin etmeyecek düzeyde başlamasından dolayı esnafımızın tabiri ile: "Bu işten bir şey anlamadık" durumundayız.
BORÇLARINI ÖDEYEMİYORLAR
Yardımların, kredilerin yetersiz olduğu ve milletin cebinde kuruş kalmadığından bahseden esnafımız; kredi ve kredi kartı borçlarının biriktiğini, elektrik ve su faturalarını dahi zor ödediğini,kira borçlarının biriktiğini ve borçlarını ödeyemez duruma geldiğini dile getiriyor.Hem sağlığını korumanın hem de evine ekmek götürmenin mücadelesini veriyor. Önümüzdeki günlerin daha da zor olacağını düşünerek artık, esnafımızın, işçimizin, çiftçimizin ve vatandaşlarımızın sesinin duyulmasını sorunlarının çözülmesini istiyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107