banner165

'Esnaf kan ağlıyor'

Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı Nuri Demir, turizm sezonunun kötü gitmesinden dolayı bu yıl iflasların başlamasından korkuyor.

'Esnaf kan ağlıyor'

Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nuri Demir, 2015 turizm sezonunun beklenenden daha kötü geçtiğini söyledi. Demir, "Esnaf kan ağlıyor, iflasların gelmesi yakındır. Turizmin bu kadar kötü gitmesinin nedenleri var. Türkiye’nin ekonomisinin gelişmesi istemeyen ülkeler var. Bu ülkeler Türkiye’ye turist göndermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Öyle anlaşılıyor ki Türkiye’nin Türkiye’den başka dostu yok. Bu sezon turizmde kimsenin işi iyi gitmiyor. Esnafın kredi borçlarını ödemesini geçtim, bu gidişle esnaf kirasını ödeyemeyecek hale gelecek. Yakın zamanda iflasların yaşanabileceğini düşünüyorum. Biran önce bu duruma çözüm bulunması gerekiyor" dedi.

Demir, aldığı bilgilere göre de temmuz ayının başında bazı otellerin kapanacağını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
selami demirhan
selami demirhan - 7 yıl Önce

esnafin durumunu turizme endekslemeyelim esnafin ana meselesi memur gibi haklara sahip olamamasidir yani yan gel yat herdaim devlet yaninda butun mesele bu.esnaftan al memura ver verki cumayi da haftalik tatile baglayarak aylik tatili 12gune cikaralim esnaftan al,alki,yeni yeni avmler yap.kisaca öttürrr.esnafı hatta kazıga oturtun bu esnafı yapmadifini bir bu kaldi.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner169