banner84

Esnaf Rusya'dan ümidi kesti

2022 turizm sezonu için hazırlıklarını tamamlayan esnaf, yeni sezon için Rusya'dan ümidi kesti. Oda başkanları, bu yıl esnafı İskandinav ve Avrupa pazarından gelen turistlerin rahatlatacağını söyledi

Esnaf Rusya'dan ümidi kesti

(Sabiha TATLIYER)- Alanya’da 2022 yaz sezonunun gelmesi ile birlikte esnafların yaz sezonu için hazırlık hareketleri başladı. Mart ayının sonlarından itibaren başlayan hazırlıklar esnafın sezondan umutlu olduğu yönünde. Konu hakkında Alanya Posta Medya ekibine açıklamalarda bulunan Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Nuri Demir ve Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokantacılar Kafeteryacılar Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Rus pazarından bu sezon ümidi kestiklerini belirterek,  Avrupa ve İskandinav pazarının esnafı rahatlatacağını aktardı. 
'İNŞALLAH UMDUĞUMUZDAN FAZLASINI BULURUZ'
Değirmenci, “Pandemi sonrası başlayan ve umutları 2022 yılına taşıyan süreç maalesef Rusya Ukrayna Savaşı ile tekrar olumsuzluğa döndü. Ancak Avrupa pazarındaki kısmi hareketlilik 2022 Turizm sezonunun 2021 yılının biraz üzerinde olacağını gösteriyor Savaş bugün bitse bile Rusya pazarında turizm hareketliliğinin 2022 yılına yansımayacağı görülüyor. Esnaflarımızı piyasada fiyat istikrarının oluşmaması da zorluyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen esnafımız ellerindeki imkanlar nispetinde turizm sezonu hazırlıklarını yapıyorlar. Avrupa ve İskandinav pazarının katkılarıyla inşallah umduğumuzdan fazlasını bulur ve 2022 Turizm sezonunu daha karlı kapatabiliriz” ifadelerini kullandı.
'BAYRAM İLE HAREKETLİLİĞİN BAŞLAYACAĞINI UMUYORUZ'
Demir ise konuda hakkında şunları söyledi: “ Turizmde şuan yaklaşık 1 buçuk aylık bir gecikmemiz var bunun sebebi de savaştan kaynaklı zaten. Esnaflarında işleri gecikti. Ama inşallah turistler gelecek. Dükkanlar da esnaflar tamiratını ve hazırlıklarının büyük çoğunluğunu tamamladı. Sezon inşallah bayram hareketi ile başlayıp bayramdan sonra hareketlilik devam ettiği sürece esnaf gerekli kazancını sağlayacak diye düşünüyoruz. Savaş’ın yarattığı bir sıkıntı var hiçbirimiz beklemiyorduk. Ama inşallah düzene girecektir. Turistlerde can atıyor gelmek için her şey iyi olacak umudumuzu yitirmedik çalışmaya devam” sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169