banner84

'Esnafa terbiyesiz diyenleri kınıyoruz'

Aidat borçlarını ödemeyen ve konuyla ilgili isyan eden esnaflara 'Terbiyesizlik yapmayın' diyen Birlik Başkanı Sevimçok'u Alanya esnafı kınadı.

'Esnafa terbiyesiz diyenleri kınıyoruz'

 Bunu üzerine esnaflar isyan ederek turizm sezonun ve işlerin bu kadar kötü olduğu bir dönemde böyle bir yazı gönderilmesine isyan etmişlerdi.

Konuyla ilgili Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, isyan eden esnafı sert bir dille eleştirmişti. Sevimçok, 9 yıldır borcunu ödemeyen esnafa sitem etmiş ve "Arkadaş biraz fevri davranmış, terbiyesizliğe gerek yok o borçları mecburen ödeyecekler" demişti.

Bu açıklamalar üzerine Alanyadaki bazı esnaflar Sevimçok'un açıklamalarını kınadılar. Alanya'da esnaflık yapan Murat Çetinkaya Sevimçok'un esnafa 'terbiyesiz' demesinin çok ağır olduğunu belirtti ve "Esnafına terbiyesizlik yapmış diyen Abdullah Sevimçok başkanıda, bu söyleme cevap vermeyen Nuri Demir başkanı da kınıyorum. Esnaf terbiyesiz değildir. Aynen iade ediyorum.

Esnaf ekmek derdindedir, bağ kurunu, elektrik borcunu, sigorta masraflarını, kirasını, odaya olan aidat borcunu ödeyemeyen canı burnunda olan esnafa terbiyesiz yakıştırması ne bir Odalar Birliği Başkanına ne de herhangi bir oda başkanına yakışmamaktadır. Esnaf hakkında bu gibi söylemde bulunanlarla mücadelem her platformda devam edecektir" dedi. Çetinkaya'nın sosyal medya üzerinden yaptığı bu açıklamaya Alanya'daki bir çok esnaftanda destek geldi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 00:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107