banner84

'Evde hayat var Alanya'

Yeni Tip Koronavirüs salgını Dünya’yı tehdit etmeye devam ediyor. Türkiye ve Alanya’da görülen salgın sonrası, “Evde Kal Türkiye” kampanyası ile birlikte toplum sağlık korunmaya çalışıyor. Alanya’da da oda başkanları, STK temsilcileri kampanyaya destek verdi.

'Evde hayat var Alanya'

-Rayıf DOĞRULU
Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlarla, kronik rahatsızlığı olan vatandaşları sokağa çıkması sınırlandırıldı. Yasaklar devam ederken, tüm ülke genelinde “Evde Kal Türkiye” kampanyası sosyal medya üzerinden çığ gibi büyüyor. Alanya’da oda başkanları ve STK temsilcilerinden kampanya destek mesajı geldi.
TAŞ RİCA ETTİ
Sosyal medya hesabından mesaj yayınlayan, Alanya Metal İşleri Odası Başkanı Kerim Taş, “Değerli esnaf arkadaşlarım, değerli Alanya halkımız.  Bildiğiniz gibi Koronavirüs çok çabuk yayılıyor. Çok tehlikeli bir hastalık, onun için sizden rica ediyorum; lütfen evde kalın, evde hayat var” mesajını paylaştı.
'EN AZ HASARLA ATLATALIM'
Alanya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Kerim Gökçeoğlu ise, evinde oğulları ile birlikte kamera karşısına geçti. Gökçeoğlu mesajı öncesi sağlık personelini alkışladı. Gökçeoğlu daha sonrasında; “Bu pandemi ile daha hızlı mücadele edebilmek ve en az kayıplarla atlatabilmek amacıyla, “Evde kal, Türkiye” diyoruz ve “Evde, hayat var” diyoruz” notunu paylaştı.
'BU KONUYU CİDDİYE ALMALIYIZ'
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, "Korona salgını tüm Dünya’yı olduğu gibi, Türkiye'mizi, bölgemizi, Alanyamızı da etkiledi. Bunu hep birlikte, dayanışma içerisinde, atlatacağız. Bu konuyu ciddiye almak zorundayız.  Onun için, evde kalın, evde hayat var, evde sağlık var. Hepinize daha sağlıklı, daha keyifli günler diliyorum" dedi.
'TAVSİYELERE UYALIM'
Kızılay Alanya Şube Başkanı Mehmet Dikici, "Sevgili Alanyalılar… Lütfen tavsiyelere uyalım. Tek, tek ama tek yürek. Alanya, evde kal. Çünkü: hayat eve sığar" diye konuştu. 
'GENÇLER DE EVDE KALSIN'
Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, "Ülkemiz ve dünyamız çok zor şartlardan geçiyoruz. Hayal edilemeyecek günler yaşıyoruz. Ama ben biliyorum ki, sizler hepiniz, bu sorumluluğu taşıyorsunuz. Ne diyoruz, yaşlılarımız evde kalacak. Ne için? Korunmak için, ama gençlerde bu virüsü yaymamak için, yine onlar da uğraş verecek. Evde kalacak diyoruz. Bulaştıran, dışarıda gezen diyoruz. Lütfen evinde kal Alanya. Hepiniz bizim için, çok değerli ve kıymetlisiniz" dedi.
'MECBUR KALMADIKÇA ÇIKMAYIN'
Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, "Değerli Alanya halkı, değerli esnaflarımız. Çin'de başlayan koronavirüs vakaları maalesef dünyayı sardığı gibi ülkemizde de  tek tük vakalar olmuştur.  Bu vakaları yok etmeye. Azaltmaya. hatta hiç olmaması için çaba sarf etmemiz lazım. Bunu da evde kalmakla yenebiliriz. Bütün tıp uzmanlarının söylediği gibi, evde kal, sağlıklı kal, diyorlar. Bizler de aynı düşünce ile herkese bu tavsiye de bulunuyoruz. Sağlık çalışanlarımız, polisimiz, jandarmamız, zabıtalarımız, var gücüyle bu hastalığı yok etmek için ellerinden geleni,  halka hizmeti yapıyor.  Ama onların işlerinin daha da hafiflemesi için, devamlı, mecburi bir iş olmadan, çok mecburi bir iş olmadan, sokağa çıkmamamız lazım. Bu hastalık maalesef yaşlılar ile değil, herkesle olabiliyor, herkese ulaşabiliyor. Onun için; mümkün olduğu kadar, mecbur olmadıkça ve çok mecbur olmadıkça, sokağa çıkmayalım. Sağlıkla kalalım, evde kalalım" şeklinde konuştu. 
'HEPİMİZİN MENFAATİNE'
Alanya Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış, "Değerli esnaf arkadaşlarım, sevgili vatandaşlarımız. Hepinizin bildiği gibi, ülkemizi ve dünyayı sarsan bir koronavirüsü ile karşı karşıyayız. Temennimiz, bu mikroptan kısa vadede, kısa sürede, hem ülkemizin, hem dünyanın kurtulması yönündedir. Bu konuda bilim adamlarımız, dünyadaki bilim adamları, gerekli çalışmaları yapıyorlar. Bunları da hepimiz, hep birlikte takip ediyoruz. Ancak; hepimizin bildiği gibi, özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkmaması konusunda devletimizin almış olduğu bir karar var. Tabi ki, biz de bu süreci takip ediyoruz. Özellikle 65 yaş ve üstü üyelerimiz ve vatandaşlarımızın ve bütün vatandaşlarımızın, kendilerini korumaları anlamında, kendilerini karantinaya almaları anlamında, mecbur olmadıkça sokağa çıkmamaları hepimizin menfaati icabıdır. Sevdiklerimiz için evde kalalım, sağlıklı olalım. İnşallah hep beraber sağlıklı günler diliyorum. Sağlığınıza dikkat edin, lütfen" dedi. 
'SOKAĞA ÇIKMAZSAK KURTULACAĞIZ'
Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp, "Evde kal Alanya diyoruz. Korona denilen bu lanet virüsten, elbet kurtulacağız. Kendi yaşam alanımızı kendimiz oluştursak, evimizde kalırsak, sokaklara çıkmazsak bu virüs lanetinden de illaki kurtulacağız. Onun için; evinde kal Alanya" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107