banner84

Expo alanı çalışmaları dört koldan ilerliyor

Alt ve üst yapı çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği 1121 dönümlük alan 2016 yılında yapılacak dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi olan Expo’ya hazırlanıyor

Expo alanı çalışmaları dört koldan ilerliyor

 Antalya’nın Aksu ilçesi sınırları içerisinde bulunan 1121 dönümlük EXPO 2016 Antalya alanı, düzenlenecek dev organizasyona hazırlanıyor. Alanda yapılan alt ve üst yapı çalışmaları büyük bir hızla devam ederken, yapılan çalışmaların yüzde 90’ının bu yılsonuna kadar tamamlanması planlanıyor. 

EXPO 2016 Antalya alanında, altyapı ve çevre düzenlemesi işi kapsamında saha içi toprak dolgu çalışmaları devam etmektedir. Yağmur suyu drenajı ve pis su hatlarında kullanılacak borular temin edilerek alana getirilmiş ve döşemesi yapılmaktadır. 
Ayrıca sergi alanı dışında bulunan teknik alanlarda yağmur suyu terfi merkezinin kazı çalışmaları yapılarak temel atılmıştır. Ayrıca, teknik alanlar kullanma ve yangın suyu depolarının temel atma çalışmaları devam ederken personel binasının yapımına devam ediliyor. Alan içerisine kazılacak 11 adet derin kuyu pompası ile alanın su ihtiyacı karşılanacak. 
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157