banner84

Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste Böcek'in durumunun iyi olduğu ve hastaneden taburcu edileceği söylenildi.

Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi

Meclis toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu başkanlığında yapıldı. Yoklama ve açılışın ardından başlayan meclis, belediyenin Ağustos ayında aldığı kararların özetleriyle devam etti. Meclis, 26 gündem maddesinin görüşülmesiyle açıldı. Parti grup sözcüleri, geçtiğimiz ay yaşanan özel gün ve olaylar hakkında yorumlarını dile getirdi.
'BÖCEK TABURCU OLACAK'
CHP Grup Sözcüsü Deniz Filiz, “Muhittin Böcek’in durumumun iyi olduğunu ve hastaneden taburcu olacağını öğrendik. Çok sevindik. Hastalıkla mücadele eden herkese sabır diliyorum, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tüm vatandaşlarımızı hem kendilerini, hem de sevdiklerini korumak için kurallara uymaya davet ediyorum. Diğer yandan Giresun’da yaşanan sel felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi. Filiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı da kutladı.
'HASTALARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ'
Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında çalışmaların devam ettiğini belirten MHP Sözcüsü Selçuk Senirli, “Muhittin Böcek, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve bazı meclis üyelerimizin test sonuçları maalesef pozitif çıkmıştır. Test sonucu pozitif çıkan ve bu hastalıkla mücadele eden tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu.
'TESİSİN SAYACI SÖKÜLDÜ'
Ağustos ayı meclisinde söz alarak ilçesindeki sorunları dile getirip belediyeden cevap isteyen Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Eylül ayı meclisinde de söz alıp bazı açıklamalarda bulundu. Belediyenin sosyal tesislerinin sayacının söküldüğünü belirten Özeren, “Geçen hafta talihsiz bir olay yaşadık. Belediyemizin sosyal tesislerinin suyunun kesilmesi bırakın sayacı söküldü. Ben bunu sosyal medyada paylaştım. Vatandaşlar ciddi şekilde tepki gösterdi. Avukatıma söyledim, bildiğim kadarıyla bu durum hukuksuz. Ama ben yargıyla uğraşmayacağım. Yaptığım araştırmada da maalesef ASAT yetkilisi birinin değil de, İyi Parti ilçe başkanının talimatıyla sayacın söküldüğünü öğrendim. Bu beni çok üzdü. Elbette o arkadaşın ismini vermeyeceğim, ekmeğiyle oynanmasını istemem. Daha sonra sebebini öğrenmek istedik. Çiçek ve çimen suladığımız için yukarıda içme suyu sıkıntısı çekilirken aşağıda çiçek ve çimen sulamanın doğru olmayacağını öğrendim" ifadelerini kullandı. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107