banner165

Farklılık arayanların adresi

Alanya’ya 40 km uzaklıktaki Dim Alacami mahallesinde bulunan Ala Çiftlik, farklılık arayışına giren tüketiciler için alternatif bir turizm noktası oluyor.

Farklılık arayanların adresi

Son yıllarda kırsal turizm kapsamında doğan yeni hizmet türleri, kırsal bölgelerin taşıdığı turizm potansiyeline artı kazandırmaktadır. Bununla birlikte hem öğrenciler hem de vatandaşlar için bir alternatif turizm olan Alanya Dim Alacami mahallesinde bulunan Ala çiftlik Alanyalı vatandaşların gözdesi oldu. Alanya merkezine 40 km mesafede bulunan Organik Tarım Sertifikalı Ala Çiftlikte çadır kampları gerçekleştiriyor, vatandaşlar çiftlik hayatı ile kamp hayatını aynı anda deneyimleyebiliyor. Konu ile ilgili  Alanya Posta Medya ekibinin yönelttiği soruları yanıtlayan işletme sahibi Mehmet Çelik, “Ala Çiftlik’te sunulan hizmetler de alternatif turizm çatısı altındadır” dedi.
‘TÜKETİCİLERİN FARKLILIK ARAYIŞI KARŞILIYOR’
Çelik, Ala Çiftliğin alternatif turizm çatısı altında işlediğini ifade ederek, “Kitle turizminin doğaya, sosyal yapıya verdiği zararları azaltmak, tüketicinin farklılık arayışlarını karşılamak için oluşturulan turizm türlerini “alternatif turizm” olarak kabul ettiğimize göre; Ala Çiftlik’te sunulan hizmetler de alternatif turizm çatısı altındadır. Yeni bir alternatif turizm şekli değildir, zaten tüm dünyada ve Türkiye’de de uygulanan “Kırsal turizm” “Eko Turizm” “Doğa turizmi” “Çiftlik turizmi”, “Köy turizmi” “Yayla turizmi” sınıfları içinde yer almaktadır. Alanya için yeni olabilir belki ancak Alanya’da çok olmasa da alternatif turizme örnek teşkil edebilecek turizm türleri vardır”  sözlerine yer verdi. -Sabiha TATLIYER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169