banner84

FETÖ'nün gizli serveti

FETÖ'ne ait Alanya'da 5 okul, 7 yurt, 3 apartman 51 daire 38 imarlı arsa çıktı. FETÖ'nün tüm malvarlığı maliye hazinesine devredildi

FETÖ'nün gizli serveti
Parelel Devlet Yapılanması ve FETÖ Terör Örgütü'ne ait Alanya'da el konulan malvarlıkları piyase değeri dudak uçuklatacak cisten. Olağanüstü Hal Kapsamında devlet tarafından el konulan FETÖ Terör Örgütü'ne ait olduğu tespit edilen Alanya merkezde 5 okul 7 yurt binası Kestel'de 2, Mahmutlar'da 1 apartman şehrin değişik yerlerinde 51 daire 13 Çıplaklı'da olmak üzere 38 İmarlı arsa Maliye Hazinesine devri yapılarak tapu tescil işlemleri tamamlandı.
FETO'YA AİT NE VARSA EL KONULDU
15 Temmuz derbe girişiminden sonra FETÖ'ye savaş açan devlet, Parelal Devlet Yapılanması'nın Alanya'daki vakıf ve şirketlerinin tüm malvarlığına el koydu. FETÖ ile bağlantısı kesinleşen Kristal Yemekleri Ltd Şti, Alaaddin Keykubat Vakfı, Işık Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi'ne ait yapılan araştırmalarda gizli bir servet ortaya çıktı. Bu kurumlar adına tescilli tüm malvarlıkları Maliye Hazinesi ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne aktarıldı. 
TAPU TESCİL İŞLEMLERİ GERCEKLEŞTİ
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'in talimatıyla Olağanüstü Hal Kapsamında FETÖ'ya ait kurumların malvarlıklarının devri Alanya Tapu Müdürlüğü tarafından yapılarak maliye hazinesi ve vakıflar genel müdürlüğüne devri gercekleşti. Konu ile ilgili olarak Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'in önümüzdeki günlerde bir açıklama yapması bekleniyor.
SIRA ŞAHISLADA
Öte yandan FETÖ terör örgütüne maddi destek sağlayan bu örgüte ait vakıf ve dernek ve sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev alan insanlara ait çok sayıda tüm banka hesap numalarına ve malvarlıkları donduruldu. Bu kişilerinde tüm malvarlığı'nın Maliye hazinesine devredileceği bunanla ilgili tapu tescil işlemlerinin tüm hızıyla devam ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107