banner84

Finlandiyalılar sandık başında

Alanya'da yaşayan Finlandiyalılar, pazar günü yapılacak olan Avrupa Parlementosu (AP) seçimleri için sandık başına gitti. Dün başlayan oy kullanma işlemi iki gün boyunca devam edecek

Finlandiyalılar  sandık başında

 Finlandiya'da 18 Mayıs Pazar günü yapılacak AP seçimi öncesinde Alanya'da yerleşik yaşayan seçmenlerin Finlandiya'nın Alanya Fahri Konsolosluğu'nda oy kullanma işlemleri başladı. Yaklaşık bin 500 Finlandiyalı seçmen, dün saat 10.00'dan itibaren 14 ayrı partiden 251 aday arasından tercihlerini yapıyor. Adaylar arasında Yeşiller Partisi'nden Türk milletvekili Ozan Yanar da yer alıyor.

EN ÇOK SEÇMEN ALANYA'DA
Finlandiya'nın Alanya Fahri Konsolosu Kuddusi Müftüoğlu, Fin seçmenlerin Alanya'da iki gün süreyle oy kullanacağını söyledi. Türkiye'de en fazla Finlandiyalının Alanya'da yaşadığını belirten Müftüoğlu, "Finlandiya hükümeti tarafından bize bildirilen 251 aday var. Bu seçimi Ankara Büyükelçiliği organize ediyor. Seçmenler, 14 partinin 251 adayı için oy kullanıyor. 751 üyeli Ap'de, 13 Finlandiyalı üye bulunuyor. Finlandiyalılar 13 üyeyi seçmek için oy kullanıyor" dedi.
Dün saat 14.30 sıralarına kadar 150 kişinin oy kullandığını kaydeden Müftüoğlu, "İki günde yaklaşık bin civarında oy kullanılacağını düşünüyoruz. Türkiye'de Alanya, İstanbul ve Ankara'da oy kullanılıyor. Finlandiyalılar böyle bir hizmeti burada aldıkları için çok memnunlar. İnşallah Finlandiyalılar için hayırlı bir seçim olur" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157