banner165

Fuar sayısı 15'e düştü

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığının 2022 yılında katılacağı fuarlar belli oldu. 2019'da 28 olan fuar sayısı 15'e düşürken, bunun 2'si de pandemi nedeniyle iptal edildi

Fuar sayısı 15'e düştü


Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2022 yılında katılım sağlayacağı fuarları açıkladı. Yayınlanan listede 15 fuar yer alıyor. Bakanlığın katılmayı planladığı 15 fuardan 2’si ise koronavirüs nedeniyle iptal edildi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada “2020 ve 2021 yıllarında da olduğu gibi, 2022 yılında da pandemi koşulları nedeniyle ülkelerde alınan karantina kararları ve diğer tedbirler dolayısıyla fuar idareleri tarafından tarih değişikliği, erteleme, fiziksel fuar yerine çevrim içi gerçekleşmesi gibi güncellemeler yapılabileceği öngörülmekte olup, katılım sağlanması planlanan fuarların gerçekleşme durumları tarafımızca takip edilerek son durum sektör ile paylaşılacaktır.” ifadelerine yer verildi. 
YER VERİLMEYECEK
Açıklamada Türkiye standında yer almak isteyen sektör kuruluşlarının ilgili fuar için  “Fuar Katılım Talep Formu’nu” en az 60 gün önce doldurarak fuar@tga.gov.tr adresine göndermeleri gerektiği duyuruldu. Ülke stantlarında öncelikle tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller, hava yolu şirketleri vb. kuruluşlara yer verileceği belirtilirken Türkiye standında yer alan katılımcıların, tahsis edilen stantları boş bıraktıkları, fuarın açılışından sonra geldikleri ve/veya kapanış tarihinden önce stantları terk ettikleri tespit edilirse bir sonraki fuarda yer verilmeyeceği bildirildi.
14 FUAR LİSTEDEN ÇIKARILDI
Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2019 yılında katılım sağladığı 14 fuarı da listeden çıkardı. 2019 yılında 28 olan Bakanlığın katılım gösterdiği fuar sayısı 2022 yılında 15'e düştü. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169