banner84

'Fuara ilgi az oldu'

ALODİF Fuarı hakkında bir değerlendirme yapan Genel Koordinatör Fuat Aktaş, üç gün devam eden fuarı 2 bin 360 kişinin ziyaret ettiğini belirterek, ilginin az olduğunu söyledi

'Fuara ilgi az oldu'
 3. Alanya Otel, Restoran Donanımları, İç ve Dış Mekân Ürünleri, Yapı ve Dekorasyon Malzemeleri İhtisas Fuarı 27 Şubat-1 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Fuarla ilgili bir değerlendirme yapan Genel koordinatör Fuat Aktaş, şu bilgileri verdi: "62 stant ile 80 firmanın katılım gerçekleştirdiği fuarı 3 gün boyunca 2360 kişi ziyaret etmiştir. ALODİF 2015 fuarına katılan firmaların gerek stant tasarımları, gerekse sergiledikleri ürünler ile büyük ölçekli fuarlardan hiçbir farkının olmaması, katılımcı firmalarımızın bu işe inançları ve ciddiyetlerinin bir göstergesi olmuştur.
Sektörel dernek ve kurumlardan;  Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, ALKOD (Alanya Çevre Koruma Derneği), ALBİAD(Alanya Birleşik İş Adamları Derneği), AGC (Alanya Gazeteciler Cemiyeti), ATYD (Anadolu Teknik Yöneticiler ve Çalışanları Derneği), OSMED (Otel Satın alma Müdürleri Derneği), HOTED (Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği) fuarda yer alarak ve üyelerine fuarın duyurusunu yaparak destek vermişlerdir.
2012 Yılından bu yana Alanya’da sektörel ve ihtisas fuarlarının oluşması için harcadığımız yoğun çabalara rağmen; bazı kurum ve kuruluşlardan yeterli desteği görememiş olmamız ve Alanya’da yaşayan, bu güzel ilçemizin tüm değerlerinden faydalanan işletmelerin de fuara olan ilgisizliği bizleri ve katılımcı firmalarımızı fazlasıyla üzmüştür.
Her şeye rağmen; Alanya’nın mevcut ekonomik gücünün bu fuarların çok daha büyüğünü ve kapsamlısını kaldırabilecek boyutta olması gerektiği düşüncesindeyiz. Bizler yapmış olduğumuz çalışmaların ticari bir faaliyet olmasının yanı sıra, düzenlenen organizasyonların yapıldığı ilin / ilçenin ekonomik ve sosyal alanda gelişmesine mutlak katkı sağlayacağının da bilinmesini arzu ederdik.
Üç yıldır büyük emeklerle Alanya’da fuar kültürünün yerleşmesi adına da yapmış olduğumuz çalışmaların boşa gitmiş olmayacağını ümit ederken, bu güne kadar bizlerle birlikte emek veren ve desteklerini esirgemeyen başta katılımcı firmalarımıza, Alanya Kaymakamlığı’na, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’na, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve değerli basın ve medya kuruluşlarına sonsuz teşekkürlerimizi iletirken, her şeye rağmen Alanya ve Alanyalılara olan sevgimizin de eksilmediğinin bilinmesini isteriz."
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107