banner84

'Geçiştirme kadroyla bu iş olmaz'

Böcek'in 3 yıllık görev süresinin Alanya için boşa geçtiğini söyleyen Karagöz, "Böcek Alanya için yeni sayfa açarak, geçiştirme kadrosunu yeniden gözden geçirmeli" dedi

'Geçiştirme kadroyla bu iş olmaz'

Alanya Posta TV'de her çarşamba yayınlanan Hilmi Karagöz ve Gaye Coşkun'un programı 5x5'te bu hafta Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları konuşuldu. İki gazetecinin en önemli gündem konusu ise İskele'deki kargaşa oldu. Son dönemde görsel görüntüsündeki bozukluk ve güvenlik açığı ile gündeme gelen İskele'deki sorunun çözümü 5x5'te tartışıldı. 
'BELEDİYE SORUMLULUĞUNDA OLMALI'
İskelede yetkinin bakanlık tarafından kooperatife verildiğini, ancak sorunların çözümü için yetkinin belediyede olması gerektiğini savunan Karagöz, "Asıl değinmek istediğim konu ise İskele. İskele sadece çökmeden dolayı gündeme getirildi fakat, Kalıcı bir neşter vurulması gerekiyor İskele bölgesine. Burası Tarım Bakanlığına ait.Tarım Bakanlığı da su ürünleri kooperatifine verdiği için yerel yönetimle bir bağlantısı olmuyor. Belediyeler burayı denetleyemiyor. Yapılması gereken yada müdahale edilmesi gereken durumda bir şey yapamıyor. Buraların yerel yönetim eliyle tekrardan ele alınması ve yapılması lazım" dedi. 
'KALICI ÇÖZÜM GEREKLİ'
İskele bölgesinde denetimsizli ve kontrolsüzlüğün hakim olduğunu vurgulayan Karagöz, "Bölgede hem fiziki olarak, işletim olarak denetimsiz bir şekilde turlar var. Teknelerde sürekli el değiştirme var. Kontrolsüz bir faaliyet var. Alanya Belediyesi'nin eliyle bu bölgede tekrardan kalıcı bir çözüme kavuşturulması gerekiyor. Belediyeye verilmeli. 
'CİDDİ SORUNLAR VAR'
Yaz sezonu geldi. Özellikle akşam saatlerinde aileler ve kadınlar rıhtım bölgesinde yürüyemez. Çok zor. İnsan rahatsız oluyor. Seni rahatsız edene de bir yaptırımın yok.  Burada yetki belediyeye verilmezse, bu sorunlar devam eder. Güvenlik açısından ciddi sorunlar var. Belediye karada ama denizde çok fazla yetkisi yok. Yetkisiz olduklarından dolayı yerel yönetim çok fazla müdahale edemiyor. Hepimiz dolaşmak için rıhtıma gidiyoruz. Vatandaş burada yetkili Alanya Belediyesi sanıyor ama öyle değil" şeklinde konuştu. 
'ARTIK KORKUTUCU GELİYOR'
Alanya'nın göz bebeği olan bölgenin artık itici ve korkutucu bir hale büründüğünü ifade eden Coşkun da, "Artık sezon geldi. Sezonu bekleyelim deme gibi bir şansları da yok. Bu harabe görüntü ile birilerini karşılamak ne kadar doğru? İnsan deniz havası almak istediğinde ilk rotası rıhtım oluyor. Ama o kötü görüntü, itici ve korkutucu geliyor insanlara. Nasıl karanlık sokaklara girmezsiniz, birşey olur korkusuyla burası da öyle bir duygu yaratıyor. Çözmek lazım ve bir yetkiliye ihtiyaç var" diye konuştu.
'3 YIL BOŞA GEÇTİ'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Alanya ziyareti ile birlikte ilçeye yaptığı yatırımlar da yeniden gündeme geldi. Böcek'ten Alanya'nın çok fazla beklentisinin olduğunu ancak, ilçenin umduğunu bulamadığını söyleyen Karagöz, "Çok şey bekliyorduk, az şey bulduk. Sayın Böcek'i gerçekten insan olarak seviyorum. Düzgün bir kişilik, iyi bir karakter. Fakat Alanya açısından boşa geçen bir 3 yıl oldu. Önümüzde 2 yıl var. Bu 2 yıl için sayın Böcek Alanya'ya sayfa açsın istiyorum. Sanki yeni belediye başkanı olmuş, Alanya'yı yeniden dizayn edecekmiş gibi" dedi. 
'ALANYA'YA MÜDÜR LAZIM'
Böcek'in Alanya kadrosunda değişim yapması gerektiğini ifade eden Karagöz, "Önce kadrosunu gözden geçirmesi gerekiyor. Alanya Hizmet birimi ve kollarını. Burada sorumluluk alacak, etkili, yetkili idareci bir müdür lazım. Ve daha sık gelmeli kendisi. Müdürler müdür olmalı. Müdürler makamsız, makamlar müdürsüz. Hepsi vekil. Gerçek müdürlerin hiçbirinin makamı yok, hepsi boşta. Hizmetin aksamasında önemli bir sebep. Kadronun yeniden dizayn edilmesi gerekiyor. Başından beri savunduğumuz, iyi bir muhattab. Vatandaşın gidebileceği, gittiği zaman ekipleri harekete geçirebilecek bir müdür lazım. Parti eliyle yada partinin istediği bir isimle olabilir. Kadronun tamamı yanlış. Vekillerle, geçici atamalarla sorun çözülmüyor. Geçiştirme kadroyla bu iş olmuyor" diye konuştu. -Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169