banner129

Genel kurul yaptılar

Alanya’nın 4’üncü kooperatifi olma özelliğini taşıyan Alanya Sanayi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ilk olağan kuruluş genel kongresini gerçekleştirdi

Genel kurul yaptılar
 Eski Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Sert’in başkanlığında gerçekleşen genel kurula Antalya Odalar Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, Bakkallar Odası Başkanı Veliddin Yenialp, Şöförler Odası Başkanı Ali Akkaya, Metal İşleri Odası Başkanı Kerim Taş, Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Turan Sağlamel, Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Alataş ve çok sayıda üye katıldı. 
Genel Kurul Divan Üyelerinin seçilmesi ile başladı. Genel Kurulun divanına Antalya Odalar Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok başkanlığında, Süleyman Ergin, Ahmet Aydın seçildi. Divanın seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile kongre başladı. Toplantıda ilk konuşmayı Sevimçok gerçekleştirdi. Sevimçok, yeni kurulan kooperatifin Alanya’ya, esnaflara ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu kuruluşların öncelikli amacı esnaf ve sanatkarları biraz daha mesleklerinde ve işlerin geliştirmek ve bu amaca uygun krediler sunmak. Antalya’da 25’in üzerinde kooperatif var bu Alanya’da 4’üncü kooperatifimiz olacak. Türkiye standartlarının biraz üzerindeyiz bu sayılar biraz fazla gibi görünüyor ama her kooperatif esnafa daha iyi hizmet sunmak için rekabet içine giriyorlar burada da kazanan esnaf oluyor. 4’üncü kooperatif açıldığı için Ankara’dan gelen finans desteği artacak bu da Alanya için büyük bir şans olacak. İnşallah burası da örnek bir kooperatif olarak hizmet vermeye devam eder” dedi.
Daha sonra Yönetim Kurulu seçimi için oylamaya geçildi. Oylama sonucunda yönetim kuruluna asil olarak Ahmet Sert, Hüseyin Alataş, Ali İhsan Özdemir, Nazmi Karakan, Ummuhan Kola seçildi. Yedek üyeler ise; Süleyman Erkin, Zafer Küçükşahin, Ahmet Aydın, Kadir Ünsal, ve Hacı zeybek seçildi. Denetim Kuruluna ise Hüseyin Kuzyaka ve Osman Yetkin seçildi.
Alanya Sanayi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Sert oylamanın ardından bir konuşma yaptı. Sert katılımcılara ve kendisine destek veren herkese teşekkür etti. Çok zor bir sürecin ardından kooperatifi kurduklarını belirten Sert, “Nisan ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacağız. Halk bankası ile bu süreçte anlaşıldı. Onların desteği ile esnafın hizmetinde olacağız. 2015 yılı Alanya ticaretine ve turizmine hayırlı olmasını diliyorum. Bizde bu ticarete katkı sağlamaya çalışacağız” dedi.
Alanya Hal Kavşağı üzerinde Alanya Sanayi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yeni binasının çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki günlerde çalışmalar tamamlanınca Kooperatif çalışmalarına başlayacak. Hal kavşağı üzerinde bulunan Gold Cafe’de gerçekleşen kongre sonrası davetlilere yemek ikram edildi. 
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107