banner84

Gökbel'in başpehlivanı Yeşil Yeşil oldu

12'nci Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin galibi, rakibi Ekrem Yavuz’u uzatmalı puanlamalı bölümde yenen Mehmet Yeşil Yeşil oldu. Gökbel Güreşleri’nin başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil ve dereceye girenlerin kupa ve madalyasını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel verdi

Gökbel'in başpehlivanı Yeşil Yeşil oldu
Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri, minikler branşı güreşleriyle başladı. Güreşe 14 branşta 36’i başpehlivan olmak üzere toplam 300 güreşçi katıldı. Gökbel Yağlı Güreşlerine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Dr. Mehmet Günal,  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, 23. Dönem Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, Sarıveliler Kaymakamı Ali Öner, Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur, ALTSO MYO Müdürü Prof. Dr. Süleyman Uyar, MHP Alanya İlçe Başkanı Hilmi Er, CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut, Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanya Müftüsü Mustafa Topal, Sivil Toplum yabancılar ile vatandaşlar katıldılar. Gökbel Güreşleri Alanya Müftüsü Mustafa Topal'nı okuduğu duayla başladı.  Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekilleri ile birlikte Gökbel Güreşleri’ne katılan vatandaşları selamladı.
GÖKBEL’İN AĞASI DÖRDÜNCÜ KEZ KASIMOĞLU KERİM YILMAZ
Son 3 yılın Gökbel ağası olan Kasımoğlu Kerim Yılmaz, 12'nci Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri ağalık ihalesinde en yüksek fiyatı vererek üst üste dördüncü kez Gökbel Ağası oldu. 170 bin TL ile dördüncü kez ağalık ihalesini alan Kasımoğlu Kerim Yılmaz altın kemeri almaya hak kazandı.
BAŞPEHLİVAN YEŞİL
12'nci Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin galibi, rakibi Ekrem Yavuz’u uzatmalı puanlamalı bölümde yenen Mehmet Yeşil Yeşil oldu. Güreşlerde Ekrem Yavuz ikinci, İsmail Koç ve Mustafa Batu üçüncü oldular. Dereceye girenlere kupa ve madalyalarını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gökbel Güreş Ağası Kerim Yılmaz ve güreş organizatörü Mehmet Boz verdiler.
'ALANYA HALKI BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ GÖSTERDİ'
Bu yılki güreşlerin halkın geniş katılımı ile bir demokrasi ve özgürlük şöleni gibi geçtiğini ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Torosların zirvesinde yoğun bir katılımla halkımız birlik ve beraberlik mesajı verdi.” dedi. Güreşlerde emek sarf eden ve katkı sağlayan herkese teşekkür eden Başkan Yücel, “ Bu yıl 35 başpehlivan ve 300 güreşçi Gökbel’de yine kol bağladılar. Tüm Alanya halkını burada görmekten ve ata sporumuza sahip çıkmalarından dolayı tebrik ediyorum. Gelecek yıl daha huzurlu ve daha mutlu bir ortamda güreşlerimizi yapmayı diliyorum.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107