banner129

Goya Beach’te ‘gürültü’ iddiası

Geçtiğimiz yıl izinsiz inşaat faaliyetlerine ilişkin haberlerle gündeme gelen Goya Beach hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Goya Beach’in gündüzleri tıpkı bir gece kulübü gibi eğlenceler düzenlemesi çevre halkının tepkisini topladı.

Goya Beach’te ‘gürültü’ iddiası

Asiye ELİAÇIK
Alanya’da yaz aylarında turistleri eğlendirmek için mekânlar farklı farklı eğlenceler organize ediyor. Bunlardan bir tanesi ise Dinek Mahallesi, Emirgan Caddesi'nde bulunan Goya Beach. Ancak bu işletme hakkında çevre sakinleri Alanya Belediyesi’ne yüksek müzik sesinin kuralları ihlal ettiğini iddia ederek şikâyette bulundu. 
“PSİKOLOJİMİZ BOZULDU”
Mahalle sakinleri Alanya Belediyesi’ne verdikleri şikayet dilekçesinde, işletmedeki duyarsızlık sebebiyle psikolojilerinin bozulduğu iddia edildi. 28 Haziran tarihinde verilen dilekçede şu ifadeler yer aldı: “Goya Beach Clup isimli işyerinde sabah 10.00’dan akşam 20.00’ye kadar ve haftada 2 kez de tüm gün boyunca saat 10.00’dan gece 24.00’e kadar çok yüksek sesli müzik yapılmaktadır. Bazen müzik o kadar fazla olmaktadır ki evimizde pencerelerimizin camları titremekte, evde tüm kapılan ve pencereleri kapattığımız halde duramamaktayız. Öyle ki artık üç ailenin tüm fertlerinin psikolojisi bozulmuştur, evimizde huzurumuz kalmamıştır.”
“YAPTIRIM UYGULANSIN İSTİYORUZ”
Yaşanan durumun Çevre Bakanlığı’nın, ‘Çevresel gürültünün değerlendirilmesi ve yönetimi’ yönetmeliğine aykırı olduğunu belirten mahalle sakinleri dilekçede ayrıca, “Limitleri aşan gürültülerin önlenmesi, ruh ve beden sağlığının korunması açısından GOYA Beach isimli işyerinde müzik denetiminin ölçümünün yapılması, yüksek müziğin önlenmesi, gerekirse işyerine yaptırım uygulanması ve kapatılmasını talep ederiz” denildi.
Ayrıca mahalle sakinleri işletme hakkında öne sürdükleri iddialarla ilgili gerekli işlemlerin yapılması için imza kampanyası başlattı.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134