banner129

Gündem İstanbul Sözleşmesi

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Canan Güllü Antalya, Alanya ve Manavgat’ta yaptığı toplantılarda İstanbul Sözleşmesi’ni konuştu. Canan Güllü Manavgat’ta yapılan iki gün süren İstanbul Sözleşmesi Gurubu toplantısında Türkiye’nin farklı bölgerinden gelen hukukçularla süreci, konuştu. Güllü, Perşembe akşamı da Alanya Posta TV’de canlı yayına katılmıştı. 

Gündem İstanbul Sözleşmesi

Haber Merkezi

Canan Güllü Alanya temasları kapsamında Perşembe günü, Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şubesi’nde STK temsilcilerinin bulunduğu toplantıya katıldı. Katılımcılara cinsiyet eşitliğini anlatan Güllü, "Cinsiyet dediğimizde cinsellik anlaşılmasın. Cinsiyet kadın ve erkek demektir. Cinsiyet eşitliği de kadının hakları anlamına gelir" dedi. 
'ÖNÜMÜZDE 2 YARGI PAKETİ VAR'
Dün ise Manavgat’ta Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen Baroların Kadın Hakları Komisyonu Temsilcileri ile toplanan Güllü açıklamasında, "İstanbul Sözleşmesi’nin daha etkin olması için sahalarda yasalardan doğan aksamaları konuştuğumuz koordinasyon kurulunun 2. toplantısını yapıyoruz. Önümüzde ikinci yargı paketi var.  İstanbul sözleşmesi, nafaka süresi, erken yaş evlilikleri bu yargı paketinde bulunuyor. Biz burada baroların kadın hakları komisyonu ve TKDF olarak elimizdekiler nasıl, nerede kullanabilir, kazanılmış hakları korumak için nasıl mücadele yapabiliriz bunları konuşuyoruz" dedi.  
ETKİNLİK DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI
Canan Güllü’nün katılım gösterdiği toplantıda ayrıca Alanya Barosu Kadın Hakları ve Cinsiyet Eşitliği Kurlu öncülüğünde oluşturulan, 25 Kasım etkinlik değerlendirmesi de yapıldı. Katılımcılar, Kadına karşı şiddetle mücadele için hazırlanacak ‘şiddete karşıyız’ ortak deklarasyonuna imza atma kararı aldılar.  

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107