banner129

Güven takımı projesi hayata geçiyor

Belediye Proje ve Koordinasyon Ofisi tarafından hazırlanan, profesyonel çocuk ve yaşlı refakatçiliği alanlarını kapsayan ‘Güven Takımı’ projesine Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı ile start verildi.

Güven takımı projesi hayata geçiyor
 Alanya Belediyesi Proje ve Koordinasyon Ofisi tarafından hazırlanan, profesyonel çocuk ve yaşlı refakatçiliği alanlarını kapsayan ‘Güven Takımı’ projesine Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı ile start verildi.Proje kapsamında 18-45 yaş arası lise ve dengi okullardan mezun, istihdam edilmemiş bay ve bayan vatandaşlar, 2 ay süre ile eğitime tabii tutulacaklar. Başvuran adaylara 2 ay boyunca profesyonel bebek ve çocuk bakıcılığı ile yaşlı refakatçiliği eğitimi verilecek.
BAŞVURULAR BELEDİYE İSTİHDAM BÜROSU’NA YAPILACAK
Kurs bitiminde başarı sertifikası almaya hak kazanlar yine Belediye bünyesindeki istihdam bürosu aracılığı ile istihdam edilecekler. Alanya Belediyesi Proje ve Koordinasyon Ofisi çalışanları ile proje üzerindeki son çalışmaları inceleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, projenin hedeflerinden birisinin yeterli denetlemenin sağlanamadığı bir iş alanı olan çocuk ve yaşlı bakımı alanında daha profesyonel bir bakış açısı sağlayarak, standardizasyon ve denetimin sağlanabildiği bir istihdam alanı yaratmak olduğunu söyledi. Başkan Yücel, “Proje Alanya’da bu konuda yaşanan eksiklikten yola çıkılarak hazırlandı. Bu noktada hem profesyonel bakıcı arayan ailelerin bu ihtiyaçlarını karşılamak, hem de istihdam edilmemiş kişilerin istihdamlarının sağlanmasını hedefliyoruz.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107