banner165

Güzelbağ'da risk geçmedi

Güzelbağ için yangın tehdidi bertaraf edilerek ortadan kaldırıldı. Ancak bölgede yangın devam ediyor ve Alara vadisine yangının ulaşmaması için gece boyunca Orman, Karayolları ve DSİ ekipleri orman yolları yaparak yeni koridorlar oluşturmak için mücadele etti. Başkan Yücel, yangın gözetleme kulesinden yangının seyrine ilişkin inceleme yaptı.

Güzelbağ'da risk geçmedi

Orman, Karayolları ve Devlet Su İşleri Müdürlüğüne bağlı iş makinelerinin de yardımıyla yangının ilerleme hızını kesmek için mücadele edilen Bayır Mahallesi'nin batı tarafında bulunan ormanlık alanda yangının kesilmesi için yeni orman yolları açılıyor. Yangının Alara bölgesine ulaşmadan söndürülmesi amacıyla karadan yollar açılıp arazöz ve tankerler ile çalışmalar yürütülürken havadan ise helikopter su atıyor. Bölgede 2012’de de çıkan ve 3 günde kontrol altına alınabilen yangında arazi koşullarının çetinliği sebebiyle karadan müdahale yapılmamıştı. Benzer tablo ile karşı karşıya olan bölgedeki yangının kesilmesi durumunda Okurcalar’a kadar ilerleme riski bulunuyor. 

'KARAMANLAR VE ALARA BÖLGESİNDE RİSK DEVAM EDİYOR'
Alanya’da devam eden yangınlara ilişkin son durumu da paylaşan Belediye Başkanı Yücel, “Yeniköy ve Fakırcalı Mahallelerimizde yangın tamamen kontrol altına alındı. Susuz bölgesinde kontrol altında alınmasına rağmen kısmi sıkıntı devam ediyor. Yangın, rüzgârın etkisiyle Karamanlar ve Alara bölgesinde risk oluşturuyor. Yangının Alara bölgesine sıçramaması için koridor oluşturma çalışmaları yapıyoruz. Komşu ilçelerimiz Manavgat ve Gündoğmuş’tan üzücü haberler almaya devam ediyoruz. İnşallah bu süreci kısa sürede atlatacağız” açıklamasında bulundu. -Özgür YILMAZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169