banner84

Güzelbağ Projesi için gaza basıldı

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Güzelbağ'a yapılması planlanan sanayi sitesi için Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven ve Başkan Adem Murat Yücel'den tam destek aldı

Güzelbağ Projesi için gaza basıldı
 Alanya Belediyesi ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın müşterek olarak üzerinde çalıştığı Güzelbağ İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi projesi için Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi’nde toplantılar yapıldı. Toplantılarda yeni sanayi sitesinde yer almak isteyen firmalardan ön taleplerin alınması kararı çıktı.
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve projeyi hayata geçirmek için kurulan Yapı Kooparatifi üyeleri Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti. Bu ziyaretlerde bugüne kadar yapılan çalışmalar ve gelecekte yapılması gereken çalışmalar masaya yatırıldı.
TANRISEVEN’DEN TAM DESTEK
Heyetin ilk durağı Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tansrıseven’in makamı oldu. Burada projenin ulaştığı son durum hakkında Kaymakam Tanrıseven’e bilgi veren ALTSO Başkanı Şahin ve İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooparatifi üyeleri, şehrin içinde sıkışan mobilyacı, mermerci, PVC üreticileri, Camcı, Demir Doğramacı, Plastik Boru İmalatçıları ve Çamaşır Yıkama Fabrikaları ve benzeri firmaların artık kabuğuna sığmakta zorluklar çektiğini bu durumdan hem firma sahipleri ve hem de çevrede yaşayan insanların rahatsız olduğunu hatırlattılar.
Kooparatif Başkanı Mahmut Köse ve ALTSO Başkan Yardımcısı Ahmet Paşaoğlu’nun da hazır bulunduğu heyetin çalışmalarını memnuniyetle karşıladığını belirten Kaymakam Dr Hasan Tanrıseven, elinden gelen her desteği vermeye hazır olduğunu söyledi. Tanrıseven, Alanya’nın marka şehir olabilmesi için bu tür projelerin desteklenerek en kısa sürede hayata geçirilmesi gerektiğine işaret ederek ALTSO Başkanı Şahin ve beraberindeki heyeti tebrik etti.
YÜCEL'DEN DESTEĞE DEVAM
ALTSO Heyeti daha sonra projeyi müşterek yürüttükleri Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile görüştü. Bölgemiz açısından büyük önem taşıyan projenin en kısa sürede hayata geçirilmesi için ALTSO ile yürüttükleri çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini söyleyen Başkan Yücel, “Söz konusu projede oldukça fazla yol alındı. Hedefimiz en kısa sürede bürokratik işleri tamamlayıp inşaat safhasına geçmektir. Bu konuda belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.
BAŞVURULAR ALTSO’YA
Toplantıda ayrıca Güzelbağ’da belirlenen 350 Dönüme alanda hayata geçmesi planlanan projede yer almak için yarından itibaren talep almaya başlayacaklarını belirten ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Bin, 2 Bin ve 4 Bin metrekarelik dükkanlara sahip olmak isteyen mobilyacı, mermerci, PVC üreticileri, Camcı, Demir Doğramacı, Plastik Boru İmalatçıları, Çamaşır Yıkama Fabrikaları gibi firmaların ALTSO’ya gelerek gerekli formları doldurmalarını istedi. Bu projede herhangi bir meslek odasına kayıtlı sanayi esnafının sadece bir dükkan sahibi olabileceğini de hatırlatan Şahin, “Bir firma sadece bir dükkan talep edebiliyor. Bu manada herkesi kucaklayacak bir proje yaptığımızı düşünüyorum” dedi.
YÜCEL VE TANRISEVEN’E TEŞEKKÜR
Öte yandan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, bu projenin hayata geçirilmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve elini taşın altına koyan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Kaymakam Dr Hasan Tanrıseven’e de teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 15:43
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107