banner129

'GZP-Alanya kanatlandı'

Kaymakam Tanrıseven, günde 21 uçağın Gazipaşa Havalimanı'na indiğini belirterek, "Yolcu sayısı da yüzde 35 oranında arttı" dedi.

'GZP-Alanya kanatlandı'

ALANYA Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, bazı olumsuzluklara rağmen turizmde sevindirici haberlerin geldiğini söyledi. Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) işletmecisi TAV'ın Koordinatörü Cengiz Aşıklı ile görüştüğünü ifade eden Kaymakam Tanrıseven, "Kendisine GZP Havalimanının durumunu sordum. İç açıcı haberler aldım. Her gün Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na 20-21 uçak iniyor. Günde ortalama 4000 yolcu geliyor; bunun üçte ikisi yabancı turistlerden oluşuyor. Türkiye çapında havalimanlarının yolcu kapasitesi yüzde tek rakamlı oranlarda artarken, GZP'de yolcu sayısı yüzde 35 oranında artmış" dedi.


"1 MİLYON YOLCUYU AŞARIZ"


KAYMAKAM Tanrıseven, "Havalimanı'nın pist uzatma çalışmalarında sona gelinmiş. Üniversite destekli yapılan çalışmalarda yakında beton dökülecek ve pistin uzatılması tamamlanacak.
Cengiz Aşıklı'ya sordum: 'Bu yıl için koyduğunuz 1 milyon yolcu hedefini tutturacak mısınız?' diye. Aldığım cevap çok netti: "Hiç endişeniz olmasın, 1 milyon yolcu hedefini rahatlıkla aşarız." Alanya Kaymakamı ve Gazipaşa Kaymakam Vekili olarak duyduğum haberler beni mutlu etti" diye konuştu.


"UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN"


TANRISEVEN sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir kaç yıl öncesine kadar terkedilmiş bir havalimanı iken, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun girişimleri ile yeniden hava trafiğine açılan ve ismine Alanya adı ilave edilen Gazipaşa-Alanya havalimanı bölge turizmine nefes aldıracak görünüyor.
Bayramda Antalya Havalimanının tarihinin en yoğun uçuşlarına sahne olması; Alanya'daki tesislerde doluluk oranının yüzde 90'ları aşması da diğer güzel gelişmeler.
Hareketliliğin bu ay ve gelecek ayda da sürmesini bekliyoruz. Umutsuzluğa gerek yok. Turizmde toparlanma dönemi start aldı."

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 18:13
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107