banner129

Haksız rekabetçiler sıkı takipte

Alanya'da bazı restoran işletmeleri otellerle anlaşma yaparak, 19.00'dan sonra da misafir ağırlamaya devam ederken, Kaymakam Ürkmezer duruma el attı. Haksız rekabet oluşturup, pandemi kurallarını hiçe sayan işletmeler sıkı takip altına alınıyor

Haksız rekabetçiler sıkı takipte

-Ayşe Yağmur MERCİMEK

Tüm Türkiye'de normalleşme sürecine geçilmesinin ardından, restoran ve kafelerde işletmelerinde müşteri ağırlamaya başladı. Saat 07.00'den 19.00'a kadar hizmet verebilen restoranlar, bu saatler haricinde paket servisle faaliyetlerini devam ettiriyorlar. Ancak, Alanya'da bazı yeme-içme sektörüne hizmet veren işletme sahipleri otellerle anlaşma yaparak, saat 19.00'den sonra da müşteri almaya devam ediyor. Haksız rekabetin yaşanıldığı sürece engel olabilmek için Alanya'da faaliyet gösteren odaların başkanları, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer'in başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi.
TOPLANTIDA KARAR ALINDI
Ürkemezer ile birlikte yapılan toplantıda otellerle anlaşma yaparak, müşterilerini otel müşterisi gibi gösteren restoranlarla ilgili karar çıktı. Artan haksız rekabetin önüne geçmek için toplantıda bu restoranlar için sıkı denetim kararı alındı. 
SIKI TAKİPTELER
Alanya Lokantacılar Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, haksız rekabetin önüne geçileceğini vurgulayarak, "Bu işletmeler için sıkı denetim geliyor" dedi. Değirmenci, "Otelle anlaşma yapıp otelin restoranı gibi çalışan bazı işletmeler olduğunun duyumlarını aldık. Bunu kaymakam beye de ilettik ve bugün itibariyle de kaymakam bey ile yapmış olduğumuz toplantı sonucunda,almış olduğumuz kararlar doğrultusunda bu suistimallere izin vermemek adına bu işi yapan işletmeler ile ilgili sıkı takibe giriyoruz. 
ARTIK BAHANELERİ KALMADI
Alınan bu karar ile birlikte artık işletmeler otellerin kendi binasının altındaki restoran hariç bağımsız bir bölümde bir başka işletme ile anlaşma yaparak böyle bir şekilde hizmet veremeyeceklerini belirten Değirmenci,''Biri gidip de lokanta ile anlaşma yaptım ya da otelle anlaşma yaptım deyip otel müşterisine hizmet veriyorum diyemeyecek. Otel kendi restoranında müşterisine elbetteki hizmet verecek ancak, otel haricinde bağımsız bir işletme hizmet veremeyecek anlaşma yaparak. Böyle bir olanağı ortadan kaldırıyoruz" dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107