banner84

Harbour, Rıhtım oluyor

Alanya Liman İşletmeleri Denizcilik Anonim Şirketi (ALİDAŞ), bünyesinde bulunan Harbour Restaurant işletmecisi Selçuk Doğan, verdiği hukuk mücadelesini kaybedince Harbour Restaurant'ı bırakmak zorunda kaldı. Restaurant'ın yeni adı Rıhtım oluyor.

Harbour, Rıhtım oluyor

Yaklaşık beş ay önce ALİDAŞ tarafından ihale edilen, Alanya’nın en güzel mevkiide yer alan, Alanya’ya gelen bir kişinin mutlaka görmek için uğradığı ve denize nazır muhteşem manzarasıyla herkesin gözdesi olan Harbour Restorant'ı Doğanay Otel sahibi Turizmci Selçuk Doğan, yıllık kirası 130 Bin Euro’ya işletiyordu. Turizmci Selçuk Doğan’a, ALİDAŞ yetkilileri çok düşük kiraya işlettiğini ve bu kiranın artırılmasını söylemeleri üzerine beş ay önce kapalı zarf usulüyle ihaleye çıkmıştı.

KUYUMCU VE YORULMAZ İŞLETECEK

İhaleye; Turizmci Bülent Bulut 95 bin Euro, Selçuk Doğan 130 bin Euro, Turizmci Müfit Kaptanoğlu 145 bin Euro vererek ihaleye katıldılar. İhalede en yüksek teklifi sunan Kastalia Tatil Köyü Otel Sahibi Turizmci Hüseyin Kuyumcu ve birlikte işletecekleri Turizmci Feyzullah Yorulmaz yıllık 215 bin Euro ile Harbour Restaurantın yeni sahipleri olmuştu. Kuyucu- Yorulmaz ikilisinin vermiş oldukları teklif karşısında komik rakama kiracı olarak bulunan Selçuk Doğan ihalenin yasal olmadığı gerekçesiyle hakkı aramak için mahkemeye gitmişti.

İHALE SON DERECE YASAL

İhale sonrası yeni işletmecilerine teslim etmeyen Selçuk Doğan'a sert tepki gösteren ALİDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Taç ise, ihalenin son derece yasal olduğunu belirtmişti.

DOĞAN MAHKEMEYİ KAYBETTİ

İhale sonrası işlettiği Harbour Restaurantı bırakmak istemediğini ve kanunu yolları hakkını sonuna kadar arayacağını kamuoyuna duyuran turizmci Selçuk Doğan, yapılan ihalenin yasal olmadığı gerekçesiyle açtığı davayı kaybetti. Doğan’a Alanya’nın önde gelen bir takım kişilerin ‘’Artık bu işi fazla uzatma zaten bedavaya oturuyordun gel inadından vazgeç’’ demeleri ve ailesi tarafından "biz istenmeyen yerde durmayız demeleri" üzerine geri adım attığı öğrenildi.

HARBOUR GİTTİ, RIHTIM GELDİ

Kastalia Tatil Köyü Otel Sahibi Turizmci Hüseyin Kuyumcu ve Turizmci Feyzullah Yorulmaz’ın yıllık 215 Bin Euro kiraladığı ile Harbour Restaurant'ın, yeni sahipleri tarafından Rıhtım Restaurant adı altında işletileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107