banner84

Hastane durak istiyor

Alanya Devlet Hastanesi önünde tam bir durak çilesi yaşanıyor. Günde yüzlerce vatandaşın otobüse bindiği alana durak yapılmaması vatandaşı isyan ettirdi.

Hastane durak istiyor

Alanya Devlet Hastanesi'nin önünde otobüs durağı çilesi yaşanıyor. Hastaneye gelen hastalar ve refakatçilerin çokluğu nedeniyle hastane önünden yüzlerce vatandaş otobüse biniyor. Ancak otobüsü binilen bu alana yıllardır otobüs durağı yapılmadı. Zaten hasta olan yolcular ve yaşlılar otobüse binebilmek için uzun süre ayakta beklemek zorunda kalıyorlar. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar yetkililerden konuyla ilgilenmelerini istediler. Vatandaşlar "Kimsenin kullanmadığı yerlerde bile otobüs durakları varken buraya neden yapılmıyor anlayabilmiş değiliz" dediler.

TRAFİK SORUNU DEVAM EDİYOR

Yıllardır Hastane çevresinde trafik ve park sorunu devam etmesine rağmen hala bir çözüm bulunamadı. Araçların düzensiz ve yol kenarlarına park etmeleri sonucu hastane çevresindeki yol çok dar bir hale geliyor. Bu durum dolayı belediye otobüsün zor geçtiği yolda otobüs bekleyen vatandaşlarda büyük tehdit altında kalıyor. Yokuş aşağı olan yolda herhangi yaşanacak bir kazada felaket olması içten bile değil. Yolun dar ve eğilimli olması ve çok fazla araç tarafından kullanılıyor olması durak ihtiyacını gün yüzüne çıkarıyor.

BAŞHEKİM YAZAN SORUNLA İLGİLENECEK

Geçtiğimiz aylarda Alanya Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine gelerek başarılı çalışmalarıyla takdir toplayan Dr. Tevfik Yazan durak sorunu ile ilgileneceğini söyledi. Hastaların ve yaşlı vatandaşların otobüs beklerken çok zorlandığını belirten Yazan "Konuyla ilgili yetkili isimlerle görüşerek bir an önce çözüm yolu üretilmesi için çalışacağız" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107