banner84

'Hastane inşaatını hızlandıracağız'

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Devlet Hastanesi'ne yaptığı ziyaret sırasında yapımı hale devam eden yeni hastane binası inşaatını hızlandırmak için girişimlerde bulunacağını söyledi

'Hastane inşaatını hızlandıracağız'
 Alanya Devlet Hastanesi ziyaretini sabah erken saatlerde gerçekleştiren Kaymakam Tanrıseven,  Başhekim İsmail Başaran’dan hastanenin mevcut durumu hakkında bilgi aldı. Kaymakam Tanrıseven daha sonra poliklinikleri, acil servisi ve tedavi gören hastaları ziyaret etti.
Hastalarla yakından ilgilenen Kaymakam Tanrıseven, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Gezdiği polikliniklerde hastalar, hasta yakınları, sağlık çalışanları ve doktorlarla görüşen Tanrıseven, İsveç ve Alman uyruklu 2 hastaya da şikayetleri olup olamadığını sordu ve duyduğu memnuniyet içeren sözlerin mutluluk verici olduğunu ifade etti.
Hastane ziyareti sırasında Başhekimden Hastanenin genel durumu ile ilgili bilgi alan Kaymakam Tanrıseven, yaptığı konuşmada “Alanya Devlet Hastanesi'nde bu yılın ilk 11 ayında yaklaşık 750 binin üzerinde kişiye hizmet verilmiş. Yıl sonuna kadar bu rakamın 800 bini aşmasını bekliyoruz. Bu, son derece önemli bir rakam. Hastanede görüştüğüm hasta ve hasta yakınları, verilen hizmetten memnun; ancak gördüğüm kadarıyla binamız hizmeti karşılamakta yetersiz kalıyor, mevcut hastanemiz ihtiyaca cevap vermekte zorlanıyor. Yeni hastane binamızın bir an önce faaliyete girip vatandaşlarımıza daha ferah ortamlarda hizmet sunması gerekiyor” dedi.
YENİ HASTANE İÇİN GÖRÜŞMELERDE BULUNACAK
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, yeni hastane inşaatının hızlanması için ilgililerle görüşeceğini ve sağlık hizmetlerinin daha iyi ortamda verilmesine çalışılacağını söyledi. Hasta ve hasta yakınlarının verilen hizmetlerden memnun olmasının kendisini mutlu ettiğini ifade eden Kaymakam Tanrıseven, Hastane ile ilgili birtakım yeni projelerin olduğunu ve bu projelerin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için çaba göstereceğimi ifade etti.
Kaymakam Tanrıseven, verdikleri özverili hizmetten dolayı Başhekim İsmail Başaran ve ekibine teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107