banner84

Hastanede gevşeme yok

ALKÜ Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi yönetimi, koronavirüs tedbirlerine yeterince uyulmadığı konusunda eleştiri oklarının hedefi olan hastane ile ilgili Alanya Posta TV’nin sorularını yanıtladı.

Hastanede gevşeme yok

ALKÜ Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi yönetimi, pandemi önlemlerine ilişkin iddia ve eleştirilerin ardından Alanya Posta TV’nin sorularını yanıtladı. Kuralların yeterince titiz uygulanmadığı ve hastane görevlilerinin iş kıyafetleri ile toplu taşıma araçlarını kullandığı yönündeki iddialar üzerine yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;  
"1-Hastane girişlerinde tüm hasta ve hasta yakınlarımızın ateşi ölçülmekte, maske takılması sağlanmaktadır.
2-Hasta içerisinde sosyal mesafenin korunması için işaretler yer almakta ayrıca uyarıcı sesli anonslar 20 dakikada bir yapılmaktadır.
3-Hastalarımıza MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden alınan randevularla hizmet verilmektedir. Randevu öncesi fazla ihtiyaç var ise tek refakatçi ve randevu saatinden en çok 15 dakika önce başvurmaları duyurulmaktadır. 
4-Poliklinik ve servislerde görevli güvenlik ve yönlendirme çalışanlarımız sürekli olarak hastane içerisinde gezerek uyarılarda bulunmaktadırlar.
5-Yatan hastalarımıza (yoğun bakımlarımız dahil) ziyaretçi ve refakatçi kabul edilmemektedir. 
6-Birincil olarak COVID mücadelesi verdiğimiz alanlar tamamen ayrılmış durumdadır.
7-Kişisel hijyen sağlamak için dezenfektanlar kullanıma sunulmuş olup, tüm mekanlar sıklıkla infeksiyon kontrol komitesinin önerileri ile periyodik olarak temizlenmektedir. 
PCR testi numune alıma ilişkin açıklamada ise ‘PCR için farklı birimlerde farklı alanlar oluşturulmuştur. Yurt dışı seyahat amaçlı PCR numunesi müracaatları için hastane dışından bağımsız girişi olan yeni bir ünite oluşturulmuştur. Ayaktan numuneler bu birim tarafından alınmaktadır.’ açıklaması yapıldı. COVID mücadelesinde hizmet veren çalışanlarımız:  
COVID mücadelesinde hizmet veren çalışanlarımız kıyafetlerini (kişisel koruyucu ekipmanları dahil) hastane içerisinde giyip, çıkarmaktadır. Bu kişilerin çalışma kıyafetleri ile hastane içi veya dışında bulunmaları söz konusu değildir."
COVİD ACİL SERVİSİ HAYAT GEÇİRİLDİ
Alanya Posta TV’nin sorularına yapılan bu açıklamadan birkaç süre sonra ise hastane yönetimi COVİD Acil Servisini hayata geçirdi. ‘EEG hastaların tahlilleri ile COVİD testi aynı koridorda yapılıyor’ iddialarının ardından söz konusu koridorun boşaltılarak COVİD Acil Servisi olarak kullanılmasına karar verildiği öğrenildi. -Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107