banner84

Havanın tadını tedbirsiz çıkardılar

Alanya'da güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar sahile ve parklara akın etti. Sahillerde sosyal mesafe ve maske tedbirlerine uyulmaması dikkat çekti.

Havanın tadını tedbirsiz çıkardılar

Havaların ısınmasıyla ve yasakların kalkmasıyla vatandaşlar parklara ve sahillere akın ediyor.  Bu kapsamda parklara çocuklarını getiren vatandaşlar koronavirüs tedbirlerine uyarken sahillerde sosyal mesafe ve maske kuralları vatandaşlar tarafından yok sayıldı. 

'EVDE ADAM AÇ KANEPE Mİ YESİN'
Alınan tedbirlere bir noktada uyduğunu söyleyen Barış Şimşek, “Önce devlet ekonomik anlamda destek olsun” dedi. Şimşek, “Tedbirlere uyuyoruz, önlem şart ama evden çıkma diyorlar. Maddi manevi destek vermiyorlar. Evde adam aç kanepe mi yesin ne yapsın bu adam? Biz kurallara Bazen uyuyoruz, bazen uyumuyoruz” diye konuştu.

'ÜŞENGEÇLİĞİMDEN MASKE TAKMIYORUM'
Sahil yolunda bisiklet süren Yusuf Yıldırım ise 'neden maske takmıyorsunuz?' sorusuna kimi zaman üşeniyorum kimi zamanda takıyorum diye cevap verdi. Yıldırım, “Arada balık tutmaya çıkıyorum, evde bazen canım sıkılıyor bisiklet sürüyorum, sahilde balıkçı abilerin yanına uğruyorum, vakit geçiriyorum. Sosyal mesafeye dikkat ediyorum bazen maske takamıyorum, bazen takıyorum. Örneğin, mağazalara falan girdiğimde takıyorum çok dikkat etmedikleri için bize de yapacak bir şey olmuyor. Maske takmıyorum bazen üşengeçliğime geliyor korkuyorum ama maalesef arada takıyorum arada takmıyorum” dedi. -Alkın BİRİCİK

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107