banner84

Hayvan sevgisi anlatıldı

Alanya Belediyesi’nin öğrencilere yönelik hazırladığı hayvan sevgisi konulu eğitim seminerlerinin ilki Nezihe Soydan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı

Hayvan sevgisi anlatıldı
 Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından öğrencilere sahipsiz hayvan sevgisini aşılamak için hazırlanan programın ilk Nezihe Soydan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Hayvanlara yaklaşım, hayvan besleme, hayvan davranışları ve hayvan sağlığı konularını içeren ‘sahipsiz hayvan sevgisi’ konulu eğitim seminerinde Veteriner İşleri Müdürü Kenan Ersoy ‘veteriner hekimlik mesleği’ konulu kariyer sunumu yaptı. Kariyer günü sunumunun ardından belediye uygulamaları ve sahipsiz hayvanlarla ilgili çalışmalar hakkında bilgiler veren Ersoy, meslek tercihi yapmak isteyen öğrencilerin sorularını cevaplayarak geleceklerini şekillendirmeleri konularında fikir sahibi olmalarını sağladı. 
Eğitim programı çerçevesinde Veteriner Hekim Hasan Eşit tarafından öğrencilere hayvanlara yaklaşım, hayvan besleme, hayvan davranışları ve hayvan sağlığı konularını içeren bir sunum yapıldı. Sokaklarda hayvanların da yaşamalarının bir hak olduğu ve sokaklarda da hayvanların olması gerektiğine değinen Eşit, empati yapmanın önemine vurgu yaptı. 
Alanya Belediyesi’nin Sahipsiz Hayvan Barınağı ve Kısırlaştırma Ünitesi faaliyetleri hakkında bilgilerin verildiği seminer yaklaşık 1 saat sürdü. 
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107